Domů > Zprávy

V Německu jsou spokojenější s japonskými auty než s domácími značkami

2.listopadu 2009 00:01
Subaru
Spokojení němečtí řidiči jezdí v subaru, lexusech a jaguarech. Naopak nejméně jsou ze svého auta šťastní majitelé renaultů, peugeotů a chevroletů. Škoda je 13. nejoblíbenější značkou ze 36 sledovaných. Žebříček sestavil německý autoklub ADAC na základě odpovědí 42 700 čtenářů magazínu Motorwelt, který posílá svým členům.
 
celý článek
 

Od neděle platí značka přikazující zimní pneumatiky, na hlavních tazích je na třinácti místech

30.října 2009 15:45
Petr Buček
V neděli 1. listopadu začíná v Česku platit značka „zimní výbava“. Řidiči nesmějí vjíždět na takto vyznačené úseky bez zimních pneumatik, na zasněžené vozovce je mohou nahradit sněhové řetězy. Na dálnicích a silnicích 1. třídy se značka objevuje na 13 místech.
 
celý článek
 

Sedmimístné auto může stát čtvrt milionu i osmkrát tolik

30.října 2009 00:01
Citroën
Auto se sedmi sedadly je řešením pro větší rodinu nebo partu sportovců. Dobrou zprávou je, že zájemci o vůz se třemi řadami míst mají stále širší výběr. Na českém trhu lze volit mezi padesátkou takových aut v cenách od nepatrně vyšších než 250 tisíc korun do dvou milionů. Nabídka je pestrá. Začíná u kombíků, pokračuje přes vyšší velkoprostorová auta, následují SUV neboli vozy s tváří drsných teréňáků a končí u upravených užitkových aut pro přepravu cestujících.
 
celý článek
 

Česká dálniční známka je dražší než švýcarská, ale levnější než slovinská

29.října 2009 00:05
ÖAMTC
Roční dálniční kupon bude od příštího roku opět dražší, namísto tisícikoruny si musí majitelé aut připravit 1200 korun. Například v sousedním Rakousku řidiči platí v přepočtu ještě o 700 korun více, ale k dispozici mají dvojnásobné množství dálničních kilometrů. Z českého pohledu lacině vychází ze srovnání Švýcarsko s ročním poplatkem 750 korun, naopak 2500 korun za roční používání dálnic účtují ve Slovinsku.
 
celý článek
 

Nano hoří – sen bohatších Indů se může samovolně vznítit

27.října 2009 00:10
Tata
Nano mělo zahájit revoluci indického automobilismu. Koncern Tata do něj vkládal velké naděje, nekladl si za cíl nic menšího, než zajistit bezpečnější dopravu rodinám, které se dosud po jihoasijských silnicích a cestách pohybovaly na mopedu běžně v počtu tří, čtyř, ale i pěti lidí. Drobné, přesto prostorné minivozítko, do kterého se vejde malá indická rodina, nyní vzedmulo vlnu emocí, ovšem místo nadšení je to pravý opak. Samovolné vznícení několika aut zasadilo ránu důvěře, jakou Indové dosud ve své národní auto měli.
 
celý článek
 

Zahraniční média chválí Superb Combi. Auto pro tucet Švejků, píší v Rakousku

26.října 2009 00:07
Škoda Auto
Má tak velký kufr, že si do něj lehne snad tucet Švejků, nebo pojme několik sudů plzeňského, napsal na adresu mladoboleslavské novinky internetový portál rakouského deníku Der Standard. Zahraniční média zaplavují až na výjimky Škodu Superb Combi velkou chválou. A neváhají ji porovnávat s takovými borci mezi největšími kombíky, jako jsou Volkswagen Passat, Audi A6 a Mercedes třídy E.
 
celý článek
 

Na tokijském autosalonu hrají prim auta bez emisí, k vidění je i silniční kluzák

22.října 2009 00:01
Nissan
Japonské automobilky předbíhají evropské konkurenty v elektromobilech a hybridních autech. Nové technologie s velkou pravděpodobností zažijí v nejbližších letech velký zlom, začnou je kupovat miliony lidí po celém světě. Právě probíhající tokijský autosalon ukazuje nejnovější nápady výrobců asijské automobilové velmoci.
 
celý článek
 

Crash testy: Děti na sedadle spolujezdce jsou ve velkém nebezpečí

20.října 2009 00:13
ÖAMTC
Odřeniny, popáleniny, zlomeniny kostí, poranění hlavy, krku a páteře – taková rizika přináší nesprávně použitá dětská autosedačka na předním sedadle spolujezdce. Vyplývá to z výsledků společných crash testů autoklubů Švýcarska, Rakouska, Německa a dalších zemí.
 
celý článek
 

Ministerstvo změnilo názor, na dálnici D1 budou zimní pneumatiky povinné

15.října 2009 18:23
Loni ministerstvo dopravy zavedlo povinnost jezdit po dálnici D1 na Vysočině od 1. listopadu se zimními pneumatikami. Ministr Gustáv Slamečka plánoval pro nadcházející zimu tuto povinnost pro majitele osobních aut odvolat. Nakonec se rozhodl úsek se značkou „zimní výbava“ prodloužit.
 
celý článek
 

Nedokonalé baterie brzdí rychlejší nástup elektromobilů. Budou však obchodovat se svou energií

15.října 2009 00:05
Petr Buček
Ještě v 70. letech minulého století patřilo k nejvýraznější elektrické výbavě auta rádio. Dnešní automobil umí kvůli elektronice opravit jen specialisté v servisu. A brzy má přijít další velká změna. Elektromobil přinese novinku v tom, že bude chytré natankovat levnou elektřinu v noci a prodat ji zpátky elektrárně, která ji bude potřebovat během odběrových špiček. Auto pronikne do elektrické sítě.
 
celý článek
 
|< < ...63|64|65|66|67|68|69|70|71|72 > >|
 

8.12.2023 12:53:29
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku