reklama  
 
 
Domů > Zprávy

Čím ekologičtěji Němci jezdí, tím menší daň za auta platí

8.října 2009 00:09
Kia
V Německu platí od července přímá úměra mezi množstvím kysličníku uhličitého, které auto vypouští do ovzduší, a výší daně, kterou za svůj vůz majitel musí platit. Rozdíl mezi autem do města s malým benzinovým motorem a velkým SUV může ročně být víc než 900 eur.
 
celý článek
 

Jasnými bestsellery v Česku jsou octavia s fabií

7.října 2009 00:03
Škoda Auto
Dvě škodovky vládnou žebříčkům tuzemských prodejů aut. Zatímco ještě loni zákazníci nejčastěji kupovali fabie, letos předstihla malou škodovku větší octavia. Za dvojicí mladoboleslavských modelů následují v oblíbenosti u zákazníků Ford Fusion, Kia Cee´d a Renault Mégane.
 
celý článek
 

Zúžené dálniční pruhy jsou postrachem řidičů

4.října 2009 16:55
ÖAMTC
Tři ze čtyř řidičů nemají rádi zúžený levý předjížděcí pruh na dálnici v místech, kde se silnice opravuje. Jízdní pruh tam bývá většinou široký jen dva metry a často jej zleva ohraničuje betonová zábrana. Předjíždění pomalého kamionu je na takovém místě pro většinu řidičů noční můrou.
 
celý článek
 

Malý nissan je zatím jen kresbou, zanedlouho má jezdit po celém světě

4.října 2009 16:18
Nissan
Globalizace se nevyhýbá ani autům. Nissan představil plánovaný nový malý vůz a nazval jej globálním autem budoucnosti. A přidal vysvětlení, že se objeví na jaře roku 2010 nejdříve na thajském trhu, poté se začne prodávat v dalších 150 zemích.
 
celý článek
 

Test odhalil zimní pneumatiky, které nejsou vhodné na sníh

25.září 2009 12:39
ÖAMTC
Možná to leckoho překvapí, ale některé zimní pneumatiky si nevědí rady se zasněženou silnicí. Ukázaly to testy evropských autoklubů. Před příchodem zimy otestovaly 34 sad pneumatik a sestavily žebříčky od nejlepších po nejhorší.
 
celý článek
 

Dopravní zpravodajství chce lepší informace od policie, říká šéf firmy, která je sbírá

24.září 2009 08:58
Petr Buček

„Rádio je pro aktuální a přesné dopravní zpravodajství přežité, lepší možnosti nabízejí navigační systémy,“ říká v rozhovoru pro AutemBezpečně.cz Jiří Machovec, ředitel Dopravního informačního střediska Global Assistance.

Dopravní zprávy se dostávají k posluchačům řady rádií, vidí je diváci České televize, čerpají z nich také pro své služby mobilní operátoři. Jiří Machovec závidí svým kolegům z Německa nebo Rakouska, kteří získávají důležité informace o nehodách přímo od policie.

 
celý článek
 

Polský papamobil nemá klid, z jednoho auta jsou dvě

21.září 2009 20:43
Archiv
Zatímco dnes je dvorním dodavatelem vozidel pro papeže automobilka Mercedes, před 30 lety dostal šanci vyrobit tento unikátní vůz polský výrobce nákladních aut Star. Svérázný papamobil poté zmizel, zbyl jen rám, pár součástek a vzpomínky. Dnes je centrem svárů. V posledních letech dvě různé skupiny tvrdí, že mají původní podvozek a vrhly se na jeho rekonstrukci.
 
celý článek
 

V roce 2020 bude každé desáté auto na elektřinu

17.září 2009 11:17
Nissan
Elektrická energie změní historii automobilismu, brzy se prosadí jako nové masově rozšířené palivo. Do sériové výroby se už nyní dostávají vozy tankující u běžné zásuvky a vlády evropských zemí vymýšlejí, jak novému pohonu pomoci. Například šéf aliance Renaultu-Nissan Carlos Ghosn odhaduje, že v roce 2020 bude každé desáté vozidlo na elektřinu.
 
celý článek
 

Passat na plyn má konečně sobě rovné soky z řad hybridů

16.září 2009 16:39
Toyota
Německý autoklub ADAC přiřadil k nejekologičtějšímu vozu Volkswagen Passat na zemní plyn další dva, oba s hybridním pohonem. Prvním je Toyota Prius, symbol ekologického ježdění, která nemá na životní prostředí o nic horší vliv než plynový passat. Jen o chloupek méně ohleduplná k přírodě je pak inovovaná Honda Insight.
 
celý článek
 
|< < ...64|65|66|67|68|69|70|71 > >|
 

28.4.2017 21:44:58
reklama
  reklama