reklama  
   
Domů > Zelená auta

Hybridy jsou bezpečnější při srážce s jiným autem, chodce ohrožují více

29.listopadu 2011 00:04
Honda

Ekomilný motorista, který si pořídil vůz s hybridním pohonem v dobré víře, že bude méně zatěžovat životní prostředí, má jednu výhodu navíc. Oproti posádce stejného auta, ale s běžným spalovacím motorem, mu hrozí při havárii podstatně menší riziko zranění. Hybridy jsou ale nebezpečnější pro chodce.

 
celý článek
 

Novou podobu velkoprostorových volkswagenů odhaluje poštovní auto, které jezdí samo

25.listopadu 2011 00:01
Volkswagen

Tisíce motorizovaných poštovních doručovatelů se mohou těšit na auto na míru, které budou moci ovládat i dálkově. Studie eT zároveň naznačuje, jakým směrem se v budoucnu vydají velkoprostorové volkswageny.

 
celý článek
 

Ve švýcarském Zermattu už elektrická auta jezdí 50 let

27.října 2011 00:01
Michaela Bučková

Svět bez aut na benzín? Že si to neumíte představit? Stačí se vypravit do švýcarské vesničky Zermatt ležící na konci malého údolí pod Matterhornem. Tam auta se spalovacími motory nejezdí od roku 1961. A místní si to pochvalují.

 
celý článek
 

Elektroauta evropské zákazníky nelákají ani přes štědrou podporu od státu

29.září 2011 00:03
Ford, Citroën

Finanční stimul od státu, který má zákazníka motivovat koupit vůz na baterky spíš než se spalovacím motorem, nehraje v rozhodování při pořizování auta roli. Studie firmy JATO Dynamics odhalila, že v zemích se štědrou podporou, přímou anebo nebo ve formě daňových úlev, se elektromobily nekupují o nic víc než tam, kde jsou pobídky nepatrné.

 
celý článek
 

Které auto je „nejzelenější“? Vedou hybridy, neztrácejí ani diesely

19.srpna 2011 00:00
Lexus

Nejšetrnějším autem k životnímu prostředí je luxusní Lexus CT 200h. Za ním následuje pionýr mezi hybridy Toyota Prius, obě nejlepší auta mají shodný pohon. Třetí příčka patří minivozítku Toyota iQ.

 
celý článek
 

Auta dostanou barevné značky jako ledničky nebo pračky

9.srpna 2011 00:01
Archiv

Od prvního prosince letošního roku musí všichni dealeři nových aut v Německu přidat k nabízenému zboží visačku známou z prodejen lednic, myček nebo jiného elektrozboží. 

 
celý článek
 

Jako špatný sen: k vybitému elektroautu musí přijet náklaďák s naftou

14.června 2011 00:03
Nissan

Jakkoli je čistý provoz aut na elektřinu bohulibý, jeho rozšíření budou ještě dlouho bránit dětské nemoci. Než se baterie výkonem a cenou vyrovnají spalovacím motorům, bude to podle některých odborníků trvat desítky let. Mezitím se na silnicích můžeme setkávat s kuriozitami, které mají s ekologií pramálo společného.

 
celý článek
 

Německo napumpuje do rozjezdu elektromobilů miliardy eur

19.května 2011 00:01
Renault
Německo fandí elektromobilům, za deset let jich chce mít na silnicích alespoň milion. Tamní vláda přijala tak zvaný E-Auto-paket, kterým hodlá nástup aut na elektřinu podpořit.
 
celý článek
 

Citroën DS5: luxus a automobilová krása

20.dubna 2011 00:01
Citroën
Citroën rozšíří svou nabídku luxusních aut o model DS5. 4,5 metru dlouhá karoserie připomíná zvýšené elegantní kombi. Svými rozměry je Citroën DS5 srovnatelný se Škodou Octavia Combi.
 
celý článek
 

Elektromobil Kia Naimo ujede na jedno nabití až 200 km

1.dubna 2011 00:01
Kia
Korejská automobilka Kia představila na domácím autosalonu v Soulu koncept elektromobilu Naimo. Elektrický crossover, tedy vůz vhledem hraničící s vícero třídami, charakterizují navenek jednoduché linie a vypracovaná muskulatura karoserie. Typický pro vůz je smysl pro ekologii, pod kapotou skrývá baterii a elektromotor.
 
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7... > >|
 

2.3.2021 22:16:43
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku