reklama  
   
Domů > Zelená auta

Elektromobily v Ženevě: od malých vozítek za 200 tisíc korun až po luxusní Rolls-Royce

7.března 2011 00:00
Renault, Rolls-Royce
Autosalon v Ženevě nepřinesl zásadní inovaci, která by zvýšila dojezd elektroaut ze současných maximálních dvou set kilometrů. Alespoň cenově se konečně některá elektroauta blíží dnešním měřítkům. Například městský Renault Twizy bude stát okolo 200 tisíc korun.
 
celý článek
 

Auto a dům: symbióza začíná, elektromobil pohání myčku i televizi

23.února 2011 00:00
Mitsubishi, Toyota
Spojení auta a lidského obydlí už nebude spočívat jen v garáži nebo přístřešku pro zaparkování. Blížící se nástup elektromobilů přináší s sebou také první projekty, které spojují auto s domácností. Domy v Rakousku či Japonsku začínají používat energii z baterií auta na elektřinu k pohonu praček, myček i televizí.
 
celý článek
 

Test Toyoty Auris HSD: hybrid je tichý a úsporný hlavně ve městě

17.února 2011 00:01
Martin Urban
Pět a půl litru benzinu ve městě usrkovala z nádrže testovaná hybridní Toyota Auris. To je velmi dobrý výsledek, přiblížit se mu v úspornosti mohou jen turbodiesely s ekologickými pakety zahrnujícími automatické vypínáním motoru po zastavení. Na okreskách a na dálnici už tak testovaná toyota s hybridním pohonem za motory na naftu zaostávala.
 
celý článek
 

Toyota naklonuje další modely s hybridním pohonem

8.února 2011 00:01
Toyota
Největší světovou automobilkou prověřená kombinace benzinového motoru a elektromotoru najde místo také pod kapotou větší verze modelu Prius. Celosvětově nejprodávanější vůz s hybridním pohonem získá další dvojici míst k sezení. Pod názvem Prius+ pojme sedm cestujících a automobilka s ekologickými vozy vstoupí i do třídy MPV. Prvního března představí toto auto na ženevském autosalonu, stejně jako koncept nové Toyoty Yaris HSD, taktéž vybavenou hybridním pohonem.
 
celý článek
 

Auta se spotřebou necelý litr nafty na 100 km budou za dva roky na prodej v Evropě

27.ledna 2011 00:03
Volkswagen
Volkswagen se chystá za pár let vyrobit malou sérii ultraspořivého auta XL1 a nabídnout ho nejdříve zákazníkům doma v Německu. Dvoumístný vůz z velké části postavený z dílů z uhlíkových vláken potřebuje jen 0,9 litru nafty na ujetí stovky kilometrů. Extrémně nízké jsou i hodnoty vypuštěných emisí.
 
celý článek
 

Crash test elektroauta potvrdil jeho bezpečí, nehrozí ani poranění proudem

18.ledna 2011 00:01
ADAC
Auto na elektřinu má na palubě vysoké napětí 330 voltů a rozměrné velmi těžké baterie. Že i přesto jsou elektromobily stejně bezpečné jako dnes běžná auta na benzin či naftu, dokázal crash test, který zrežírovaly evropské autokluby.
 
celý článek
 

Na detroitském autosalonu jsou k vidění elektrické fordy, hybridní toyoty a levný passat

11.ledna 2011 00:00
Mercedes
Včera začal v Detroitu první velký světový autosalon nového roku, který se nese v duchu moderních technologií - snad každá automobilka přivezla na severoamerickou výstavu ukázat své nové modely s hybridními nebo čistě elektrickými pohony. A Evropané si mohou zase jen zoufat, že jsou auta v USA o tolik levnější než na starém kontinentu.
 
celý článek
 

Test Škody Roomster 1,2 TDI Greenline: za eko se platí

28.prosince 2010 00:01
Petr Buček
Starý známý univerzální voják z Mladé Boleslavi, který poslouží jako prostorný dopravce pro rodinu i jako menší dodávka, umí být i velmi úsporný. Roomster Greenline osazený tříválcem si nárokuje v průměru pět litrů nafty, a kdo uvažuje o praktickém autě, se kterým by ročně najel desítky tisíc kilometrů, nesáhnul by u verze Greenline vedle. Odradit by mohla pořizovací cena 390 tisíc korun.
 
celý článek
 

Srovnání elektromobilu s běžným autem: co je stejné, a co je úplně jinak?

1.prosince 2010 00:00
Citroën
Blíží se revoluce na cestách? Budeme namísto benzinu a nafty tankovat elektřinu? Elektický Nissan Leaf se stal v Evropě autem roku a po celém světě vychází studie za studií, jejichž tvůrci odhadují, kdy a jak se auta na elektřinu prosadí. Kdo před pár lety věřil v rychlý nástup mobilů, internetu, notebooků? Málokdo, a podobné to může být s elektromobily. Co nás tedy čeká a v čem se liší dnešní elektromobil od auta na benzin? K porovnání poslouží první sériově prodávaný elektrovůz od renomované značky na českém trhu Citroën C-Zero.
 
celý článek
 

Autem roku 2011 je elektrický Nissan Leaf, v Česku bude až za dva roky

30.listopadu 2010 00:00
Nissan
V evropské anketě o auto roku 2011 zvítězil elektromobil Nissan Leaf. Jeho úspěch potvrzuje, že benzinové a naftové vozy brzy dostanou konkurenci tankující u zásuvky. V Česku se však Nissan Leaf bude dát koupit až za dva roky. Druhé místo v prestižní anketě o auto roku 2011 obsadila Alfa Romeo Giulietta a třetí příčka patří Opelu Meriva.
 
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7... > >|
 

2.3.2021 20:45:08
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku