reklama  
   
Domů > Zelená auta

Důvěru v elektrický pohon má posílit dlouhá záruka na baterii

23.července 2010 00:01
Chevrolet
Kolem elektromobilů nepanuje jen nadšení. Role zlých sudiček se zhostili i někteří vědci a autům poháněným elektřinou nedávají šanci na životaschopnost delší než dva roky. Neblahým předpovědím nyní kontruje koncern General Motors s osmiletou zárukou na baterie ve svém Chevroletu Volt. Dokonce delší než na ostatní části vozu.
 
celý článek
 

Blízká budoucnost? Auta komunikují se semafory, pumpou i parkovištěm

18.června 2010 00:00
Audi
Po německém Ingolstadtu jezdí auta, která přesně ví, kdy padne na semaforu zelená a podle toho udržují optimální rychlost. Aby zbytečně nestála na křižovatce a nepálila palivo při rozjezdech. Stejné auto přijíždí k parkovišti a jeho řidič na displeji vidí počet volných míst. Při odjezdu zaplatí zmáčknutím tlačítka vedle sedadla a peníze zmizí z jeho účtu. Podobně hladce proběhne platební transakce při tankování.
 
celý článek
 

Elektromobily jsou vystavené na milost počítačovým pirátům

26.května 2010 00:03
Nissan
Hybridy a auta na elektřinu napěchované elektronikou, integrovanými obvody a procesory fungují tak trochu jako velký pojízdný počítač. A tak jako je pro hackera snadné se téměř do každého komputeru nabourat a třeba ukrást data, je možná napadnout elektroniku automobilu na baterie a vyřadit z provozu některé funkce. Bohužel i ty, na kterých zásadně závisí bezpečnost jízdy. Útok počítačového piráta na jedoucí elektromobil by mohl způsobit nehodu s tragickými následky.
 
celý článek
 

S elektromotorem přes 500 kilometrů: Chevrolet Volt MPV5

12.května 2010 00:02
Chevrolet
Studie Chevrolet Volt MPV5, představená automobilkou na letošním autosalonu v Šanghaji, je plnohodnotným rodinným autem pro krátké i dlouhé cesty, který pohání elektrický proud. Baterie a elektromotor zastanou jízdy všedního dne s nulovými emisemi, delší cestování pojistí spalovací generátor pod kapotou.
 
celý článek
 

Američané si elektromobil koupí až poté, co jejich dům prověří elektrikář

29.dubna 2010 00:03
Nissan
Zájemci o Nissan Leaf, jeden z prvních masově vyráběných elektromobilů, můžou odejít ve Spojených státech z prodejny s nepořízenou. Japonský výrobce aut pověřil své prodejce, aby si případného budoucího majitele vozu nejdříve proklepli. Pokud nebude vhodným adeptem, dealer se mu koupi elektromobilu pokusí rozmluvit a doporučí vůz se spalovacím motorem.
 
celý článek
 

Koncept VW Milano Taxi ukazuje, jak budou vypadat malé škodovky

22.dubna 2010 00:01
Volkswagen
Na autosalonu v Hannoveru automobilka Volkswagen představila městské auto na elektrický proud, které napovídá, jaké budou tvary nejmenších vozů i dalších koncernových značek Škoda a Seat. Koncept ekologického vozu je upraven jako taxi s nevšedním uspořádáním dveří a prostoru pro přepravu zavazadel.
 
celý článek
 

Elektrický Renault Fluence Z.E. nebude dražší než auta na naftu

20.dubna 2010 00:02
Renault
Francouzská automobilka Renault před časem rozšířila svou nabídku o sedan nižší střední třídy, který svými rozměry konkuruje Škodě Octavia, přičemž je podstatně levnější. Nyní představuje jeho verzi na elektrický proud. Renault Fluence Z.E. předjíždí konkurenci více možnostmi dobíjení a opět nižší cenou.
 
celý článek
 

Evropská unie chce dohlížet na zavádění elektromobilů v členských zemích

19.dubna 2010 00:01
Citroën
Jednotné zásuvky, společný vývoj a stejnou finanční podporu pro první zájemce o elektromobily plánuje zavést Evropská unie. Nelíbí se jí, že každá země se k autům na elektřinu staví jinak. Někde chtějí jejich baterie dobíjet, jinde je raději po vybití vymění, některé země plánují příspěvek pro zákazníky pět tisíc eur. Například v Česku vláda zatím k elektromobilům nepromluvila.
 
celý článek
 

Audi má nastolit vládu Volkswagenu v říši hybridů a elektromobilů

18.března 2010 00:01
Audi a VW
Začne to plně hybridním A6, pak bude ofenziva aut s alternativním pohonem prémiové značky koncernu VW pokračovat i u modelů nižších tříd. Strategií německého gigantu je ovládnout trh s hybridními a elektrickými vozidly do konce nastávající dekády.
 
celý článek
 

Peugeot a Citroën chtějí prodávat elektroauta masově jako první v Evropě

11.března 2010 00:01
Petr Buček
Od letošního roku začne Mitsubishi dodávat dvojici francouzských automobilek první tisíce vozidel na elektrický pohon. Do roku 2015 jich má být na sto tisíc. Překotný zájem o elektromobily dělá výrobcům vrásky na čele – obávají se, že masivní poptávce nedokážou okamžitě vyhovět.
 
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7... > >|
 

2.3.2021 22:05:33
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku