reklama  
 
 
Domů > Zelená auta

Otazníky kolem elektromobilů – budou stejně bezpečné jako dnešní auta?

17.února 2010 00:02
Petr Buček
Zabezpečení aut na elektřinu v případě nehody nedává spát inženýrům automobilek, které na pohon budoucnosti sázejí. Nejen u Volva jsou v současné době na pořadu dne odpovědi na otázky, jaký typ baterií je nejbezpečnější, kde je v autě vozit a co se s nimi a s dalšími částmi elektrického pohonu stane v případě nehody.
 
celý článek
 

Automatický start/stop systém ušetří dva litry benzinu ve městě

9.února 2010 00:03
Mazda
Stále více výrobců montuje do aut systém, který automaticky vypne motor, když vůz stojí na semaforech nebo třeba v dopravní zácpě. Jakmile se řidič může znovu rozjet a sešlápne spojkový pedál, motor naskočí. Rakouský časopis Auto touring zjistil v praktickém testu, že úspora benzinu při jízdě po městě udělá u takto vybaveného auta i dva litry benzinu na sto kilometrů.
 
celý článek
 

Rozvoj elektromobilů urychluje nadšení, ale brzdí selský rozum

4.února 2010 00:05
3 x BMW
Tak jako nelze s jistotou odhadnout, jestli globální oteplování ohrožuje lidstvo, nebo se jedná jen o běžný jev, nejsou jednotné ani prognózy prosazování se elektromobilů na úkor aut se spalovacími motory. Zatímco se některé studie zabývají odhady, která světová metropole bude mít ulice plné aut na elektřinu jako první, jiné malují čerty na zeď v podobě nedostatku baterií v budoucnu či jejich příliš vysoké pořizovací ceny. Jedno je zatím jisté: kdo jezdí elektromobilem, ten si to užívá už teď. Potvrzují to první zkušenosti řidičů moderních elektroaut.
 
celý článek
 

Velký nápad v malém balení, to je elektrické Tango

20.ledna 2010 00:04
4 x Commuter Cars
Vozidlo štíhlé jako motocykl a vysoké jako plnohodnotný kombík s dostatečnou dávkou pohodlí odveze dvojici na raut či vernisáž. Jen cestujícím nesmí vadit, že budou sedět za sebou. Pekelnou rychlostí se proplete mezi kolonami ucpaného velkoměsta. A zaparkuje všude, i napříč k chodníku. Praktické, ekologické a výkonné Tango má jedno velké minus – cenu.
 
celý článek
 

Stoprocentně elektrický Citroën C-Zero se bude prodávat i v Česku

14.ledna 2010 00:01
Citroën
K chladničce, domácímu kinu, vysavači či kuchyňskému robotu si české domácnosti budou moci pořídit i další spotřebič – elektrické auto. Citroën C-Zero je poháněný pouze elektřinou, energii mu dodávají baterie. Kdo má garáž, může vedle sekačky na trávu už letos parkovat toto elektrické vozidlo. Stačí ho večer připojit k zásuvce, aby ráno mohlo téměř zadarmo čistým vzduchem a s čistým svědomím odvézt děti do školky či vyrazit za nákupy.
 
celý článek
 

Detroitský autosalon potvrzuje nástup elektrické éry

13.ledna 2010 00:03
Ford
Po Praze právě začíná jezdit linkový elektrický autobus, první automobilky nabídnou letos sériové elektromobily a ekonomickou krizí zmítané Spojené státy vysílají v těchto dnech světu z detroitského výstaviště jasný signál: Budeme tankovat elektřinu! Svou premiéru v Detroitu slaví také nový Ford Focus.
 
celý článek
 

Vlak na dálnici - vítejte v budoucnosti

12.ledna 2010 00:02
Volkswagen
Už napřesrok se bude ve třech zemích starého kontinentu zkoušet v praxi projekt Sartre. Při delších cestách po dálnici umožní řidiči připojit se ke skupině aut jedoucích stejným směrem a svěřit ovládání auta tomu, kdo celou kolonu vede. Kdo jede v tak zvaném silničním vlaku, ušetří pětinu paliva a během společné jízdy může pracovat či relaxovat, než se rozhodne odpojit a jet si opět svou cestou.
 
celý článek
 

Hybridnímu volkswagenu stačí 2,44 litru nafty na sto kilometrů

3.prosince 2009 00:03
Volkswagen
Jak bude vypadat auto za pět nebo deset let? Odpovědí je nejnovější studie Volkswagenu. Malé auto velikosti Škody Fabia má pod kapotou hybridní pohon jezdící částečně na naftu a dílem na elektřinu. Díky tomu vystačí jen s necelými dvěma a půl litry nafty na sto kilometrů.
 
celý článek
 

Nebezpečně tiché elektromobily musí nahlas vrčet - ale třeba taky bučet

13.listopadu 2009 00:18
Martin Urban
S rozvojem vozidel na elektrický pohon, jejichž budoucí ovládnutí silnic už není jen vizí spisovatelů sci-fi, se ozývají hlasy proti jejich tichému provozu. Nebezpečné by mohly být zejména pro děti, cyklisty a nevidomé. Z jednoho prostého důvodu – když jedou, není je slyšet. Aby nebyly elektromobily chladnou zbraní, která může srazit na ulici kohokoli, budou o sobě muset dávat hlasitě vědět.
 
celý článek
 

Čínská automobilka staví hybridní vzdušné zámky

4.listopadu 2009 00:38
2 x BYD
Továrna na baterie a zároveň automobilka se vzletným názvem Build Your Dreams – v překladu něco jako Splňte si své sny - si předsevzala nasytit světovou poptávku po hybridních a elektrických automobilech. Smělý plán postavit konkurenci Toyotě Prius a vyvážet ji po statisících do Evropy a USA se zatím trochu zadrhl – automobilka prý dosud prodávala své ekologické vozy spíš po desítkách kusů.
 
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7... > >|
 

28.4.2017 21:53:59
reklama
  reklama