reklama  
   
Domů > Rozhovory

Chystáme revoluci v dětských autosedačkách, tvrdí šéf Cybexu

17.února 2010 00:01
Petr Buček

Martin Poš je zakladatelem značky Cybex. Dětské autosedačky této německé značky patří mezi nejbezpečnější a tvarově nejlíbivější. 

 
celý článek
 

Po lávě, pískem, řekami a přes balvany. O cestování pustým vnitrozemím Islandu s Janem Suchardou

24.prosince 2009 00:01
Jan Sucharda
Vnitrozemím Islandu asfaltky nevedou. Krajina plná pouště a vyvřelé lávy nezná rostliny ani zvířata. Fascinující přírodu nelze sledovat jinak než z auta s pohonem všech kol. Cestovatel Jan Sucharda podniknul napříč zemí plnou termálních pramenů řadu cest, najel desítky tisíc kilometrů, o ostrově vydal fotografickou knihu Island – země neznámá a publikaci Island autem. Nyní povede napříč severskou zemí klienty brněnské cestovní kanceláře Periscope Skandinávie, kteří pojedou v koloně vozů za tímto znalcem islandské přírody a tamních cestovatelským poměrů.
 
celý článek
 

Jezdit na letním obutí v zimě připomíná hazard, je přesvědčen technický expert na pneumatiky

21.října 2009 00:07
Bridgestone
Je lepší jezdit během teplejšího podzimu na zimních pneumatikách než v zimě na letních. „Proto se vyplatí přezouvat auto s předstihem před nástupem zimy,“ říká Filip Haderer, technický manažer společnosti Bridgestone Česká republika. V rozhovoru pro AutemBezpečně.cz radí řidičům, aby byli opatrní při nákupu automobilové obutí v neověřených internetových obchodech. A předpovídá další rozšíření runflatových pneumatik, které nevyvede z míry ani běžný defekt a při určité rychlosti je možné na nich ujet ještě desítky kilometrů.
 
celý článek
 

Dopravní zpravodajství chce lepší informace od policie, říká šéf firmy, která je sbírá

24.září 2009 08:58
Petr Buček

„Rádio je pro aktuální a přesné dopravní zpravodajství přežité, lepší možnosti nabízejí navigační systémy,“ říká v rozhovoru pro AutemBezpečně.cz Jiří Machovec, ředitel Dopravního informačního střediska Global Assistance.

Dopravní zprávy se dostávají k posluchačům řady rádií, vidí je diváci České televize, čerpají z nich také pro své služby mobilní operátoři. Jiří Machovec závidí svým kolegům z Německa nebo Rakouska, kteří získávají důležité informace o nehodách přímo od policie.

 
celý článek
 

Auta nikdy nebyla levnější, koupě se vyplatí, radí odborník na ceny

15.února 2009 00:01
Petr Buček
Malá auta stojí v současnosti 200 tisíc korun i méně, za kombíky Renault Mégane nebo Hyundai i30 se platí necelých 300 tisíc, kdo dříve kupoval lépe vybavenou Škodu Octavia, pořídí dnes za stejnou částku nového a většího Volkswagena Passat. O stovky tisíc levněji než před pár lety lze pořídit velkoprostorová auta. „Ceny stlačila konkurence a kurz eura. Ale mohou klesat ještě níže," říká Marek Píchal, šéf společnosti EurotaxGlass´s Czech, která se zabývá sběrem a analýzou cen aut.
 
celý článek
 
|< < 1|2... > >|
 

2.3.2021 21:55:34
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku