Domů > Autoturistika

Autoturistika

Aktuální evropské ceny benzinu a nafty: v Chorvatsku a Slovinsku je levně

16.srpna 2011 00:01
Aral

Prázdniny se pomalu chýlí ke svému konci, auta s turisty však budou směřovat do zahraničí ještě nejméně do poloviny září. AutemBezpečně.cz přináší aktuální přehled cen benzinu a nafty po celé Evropě.

 
celý článek
 

Ideální spolujezdec v autě nespí, nekouří a myslí za řidiče

11.srpna 2011 00:01
ÖAMTC

Za každou devátou nehodou se smrtelnými následky je řidičova nepozornost. Pohodu a správnou dávku koncentrace za volantem může zajistit spolujezdec. Ale jen takový, který řidiči pomáhá.

 
celý článek
 

Mapy Google sbírají informace z mobilů a pak ukazují dopravní zácpy

3.srpna 2011 00:01
Google Maps

V Česku a v dalších 12 evropských zemích začal Google na svých mapách zobrazovat aktuální informace o dopravní situaci. O hustotě dopravy je možné se dozvědět přímo v autě na displeji mobilního telefonu.

 
celý článek
 

Příhoda z dovolené: most zmizel, auta a lidi převáželi na náklaďácích

19.července 2011 00:01
Vegagerdin

Island je zemí, kde sopky neustále mění krajinu. Jindy zase přijde záplava, kterou má na svědomí ledovec. Voda s sebou vezme most a jelikož jde o hlavní a přitom jedinou silnici, nezbývá než převážet lidi i auta na nákladních speciálech.

 
celý článek
 

Ceny benzinu a nafty v Evropě: Chorvatsko na začátku prázdnin zlevnilo

15.července 2011 00:01
Aral

Chorvatsko zlevnilo se začátkem prázdnin ceny pohonných hmot. Ještě v červnu přitom platilo, že nejvýhodněji lze natankovat nádrž auta při cestě k Jadranu ve Slovinsku, nyní je lepší nechat nákup nafty až do Chorvatska. 

 
celý článek
 

Obytné auto budoucnosti po zaparkování vyroste do výšky

12.července 2011 00:01
Nau

Švýcarské designérské studio Nau popustilo uzdu fantazii a navrhlo obytné auto pro příští generace. Nejenže vypadá zvláštně, ale navíc po příjezdu do kempu zdvojnásobí svou výšku.

 
celý článek
 

Levné autopůjčovny má Řecko a Turecko, nejdráž je ve Francii

11.července 2011 00:01
ADAC

Kdo si na dovolené najímá auto, měl by před podpisem smlouvy obejít více půjčoven. Cenový průzkum německého autoklubu ADAC v přímořských letoviscích zjistil, že rozdíl v půjčovném na jeden den činí v jednom městě až 149 eur.

 
celý článek
 

U vozidel půjčených na dovolené řidiči nekontrolují ani pneumatiky

7.července 2011 00:02
GTÜ

Kdo se na dovolenou přepravuje dálkovým autobusem nebo letecky, často si pak v místě odpočinku půjčí auto nebo skútr, aby toho stihl poznat víc. Když nic jiného, měl by před prvním vyjetím zkontrolovat aspoň to, zda mají pneumatiky předepsanou hloubku vzorku a správný tlak.

 
celý článek
 

Co dělat, když se s autem při cestě na dovolenou děje něco neobvyklého?

4.července 2011 00:01
ÖAMTC

Když se auto porouchá, je to vždy nepříjemné. Pokud se něco podobného přihodí cestou na dovolenou, platí to dvojnásob. Automobilka Škoda radí, jak reagovat na rozsvícené varovné kontrolky nebo co dělat, když uniká olej. Rady přijdou vhod také majitelům vozů ostatních značek. 

 
celý článek
 

Test DVD přehrávače do auta: pohádky zaujmou, děti lépe snášejí dlouhé cesty

1.července 2011 00:01
Petr Buček

Rodiče s dětmi vyrážejí v létě auty napříč Evropou a lámou si hlavu, jak své potomky během půldenní cesty udržet v klidu. Dobrým pomocníkem jsou DVD přehrávače, které umožňují přehrávání oblíbených pohádek a filmů. Redakce AutemBezpečně.cz otestovala přístroj Philips PD 7022.

 
celý článek
 
|< < ...5|6|7|8|9|10|11|12|13 > >|
 

5.10.2023 5:11:25
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku