reklama  
 
Top produkt v kategorii Autobaterie
 
Domů > Pneumatiky

Pneumatiky

Test letních pneumatik 2012: levné pláště z Asie propadly

21.února 2012 00:01
GTÜ

Kvalita letních pneumatik se ukáže hlavně na mokru. Zatímco dražší značkové výrobky bezpečně auto zpomalí, levná čínská konkurence má mnohem delší brzdnou dráhu. 

 
celý článek
 

Pneumatiky na přání: Bridgestone chce tisknout na pláště fotky nebo barevné pruhy

23.ledna 2012 00:01
Bridgestone

Až dosud designéři nemohli s pneumatikou nic dělat. Guma se nemění a zůstává černá, design kol proto mají na starost lité disky nebo plastové kryty. To se má nyní změnit. Alespoň podle firmy Bridgestone.

 
celý článek
 

Co čeká motoristy v roce 2012: dražší dálniční známky a pneumatiky označené jako pračky

20.prosince 2011 00:01
ŘSD

Mezi hlavní novinky v novém roce patří o tři sta korun dražší dálniční známky, ale také například nová povinnost výrobců pneumatik označovat pláště podobně, jako je zvykem u elektrospotřebičů. Majitelé starších řidičáků možná mají posledních 12 měsíců na jejich výměnu.

 
celý článek
 

Test sněhových řetězů: návleky ani spreje nenahradí ocelové řetězy

16.listopadu 2011 00:01
ÖAMTC

Ve srovnávacím testu porovnaly autokluby z německojazyčných zemí klasické sněhové řetězy s různými návleky, textilními náhradami a spreji pro zlepšení přilnavosti pneumatik k zasněžené silnici.

 
celý článek
 

Jak je to se zimními pneumatikami při cestě do zahraničí

10.listopadu 2011 00:01
ÖAMTC

V Česku platí nová povinnost jezdit na zimních pneumatikách od začátku listopadu do konce března. Každá země má však pravidla pro zimní měsíce jiná. Jaké obutí musí mít auto jedoucí do Alp, do Německa nebo na Slovensko?

 
celý článek
 

Kdy opravdu musíte mít zimní pneumatiky

26.října 2011 00:01
Continental

Od 1. listopadu do 31. března musí mít auto obutá kola se zimním vzorkem, pokud se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. To platí i tehdy, kdy lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že na silnici zimní podmínky zavládnou. Jak se k takovému předpisu staví policie?

 
celý článek
 

Jak poznat zimní pneu: písmena M a S nestačí

21.října 2011 00:01
GTÜ

Česká legislativa považuje za zimní gumy ty, které mají označení M+S, M.S, M/S nebo MS. Výrobci pneumatik ale doporučují vybírat pneumatiky s jiným označením – do mrazu a na sníh jen ty, které nesou emblém hory se sněhovou vločkou.

 
celý článek
 

Kdo jsou vítězové a poražení z testu zimních pneumatik ADAC 2011

18.října 2011 00:01
Continental

Nejdelší životnost prokázaly v letošním testu zimních pneumatik, který uspořádal německý autoklub ADAC, kola Michelin Alpin A4. Na jedničku v obou testovaných kategoriích obstály také pláště značek Dunlop, Continental a Michelin. A jaké slabiny měly barumky?

 
celý článek
 

Od listopadu jen na zimních, přezutí auta není radno odkládat

12.října 2011 00:01
Goodyear

Dilema – přezout už teď za cenu mírného ojetí zimních gum, jelikož ještě není mráz, nebo čekat na poslední chvíli a riskovat nekonečnou frontu v pneuservisu? V tom vašem, kde jste zvyklí na spolehlivost a kvalitu, si raději zamluvte termín už teď.

 
celý článek
 

Test zimních protektorů: obnovené pneumatiky zabrzdily, ale pozdě

11.října 2011 00:01
GTÜ

Protektorované pneumatiky jsou levnější než nové. Avšak jak test ukázal, auto obuté do obnovených plášťů může mít i o 10 metrů delší brzdnou dráhu. Neblahý je také jejich vliv na jízdní stabilitu a spotřebu paliva. 

 
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7|8... > >|
 

22.4.2019 9:06:15
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku