reklama  
   
Domů > Předpisy

Předpisy

Dálniční známky 2012: české i rakouské poplatky zdražily, ve Švýcarsku zavedli dvojnásobné pokuty

30.listopadu 2011 00:01
SFDI

Rok 2012 přináší dražší dálniční známky v Česku a v Rakousku, na Slovensku změnili platnost vinět a ve Švýcarsku podstatně zvedli pokuty pro řidiče, kteří vjedou na dálnici bez zaplaceného poplatku.

 
celý článek
 

Nešvar moderního řidiče – sledování dění na sociálních sítích během jízdy

21.listopadu 2011 00:01
Chevrolet

Stačí se zadívat do projíždějících aut, aby pozorovatel chytil při činu nejednoho hříšníka s telefonem u ucha. Anebo při čekání na křižovatce, kdy si mnoho řidičů místo sledování semaforu zírá do chytrého mobilu, aby mu neunikla žádná aktualizace na sociálních sítích.

 
celý článek
 

Jak je to se zimními pneumatikami při cestě do zahraničí

10.listopadu 2011 00:01
ÖAMTC

V Česku platí nová povinnost jezdit na zimních pneumatikách od začátku listopadu do konce března. Každá země má však pravidla pro zimní měsíce jiná. Jaké obutí musí mít auto jedoucí do Alp, do Německa nebo na Slovensko?

 
celý článek
 

Kdy opravdu musíte mít zimní pneumatiky

26.října 2011 00:01
Continental

Od 1. listopadu do 31. března musí mít auto obutá kola se zimním vzorkem, pokud se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. To platí i tehdy, kdy lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že na silnici zimní podmínky zavládnou. Jak se k takovému předpisu staví policie?

 
celý článek
 

Děti slyší, vidí a reagují jinak než dospělí. Pozor, vyrážejí do školy

29.srpna 2011 00:01
ADAC

Od 1. září je nutné za volantem počítat s tím, že chodníky a přechody zaplní školáci. Děti přitom žijí trochu v jiném světě než dospělí. Neuškodí proto, když si řidič čas od času na chodníku podřepne a prohlédne si silnici z dětské perspektivy.

 
celý článek
 

Podnapilému cyklistovi hrozí pokuta, o řidičák ani body nepřijde

9.května 2011 00:01
ÖAMTC
S teplými víkendy přibývá otevřených občerstvení se zahrádkami vedle cyklostezek. Leckterý cyklista si zde neodpustí iontový nápoj, jak sportovci s oblibou říkají pivu. Pražící slunko v kombinaci s jedním či dvěma vypitými pivky přitom dokáže s hlavou cyklisty pořádně zatočit. Jaký mu hrozí postih, když s alkoholem v krvi vyrazí na kolo a načapá ho policejní hlídka?
 
celý článek
 

Novinky na silnicích: zmizí značky varující před radary, zimní pneumatiky budou povinné

6.května 2011 00:01
ŘSD
Od srpna zmizí od silnic cedule varující řidiče před měřením radarem, příští zima přinese nová pravidla pro používání zimních pneumatik. Budou povinné, jakmile na silnice vtrhne zima v podobě sněhu nebo ledu. Poslanci změnili také bodový systém.
 
celý článek
 
|< < 1|2|3... > >|
 

25.10.2021 19:30:59
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku