reklama  
 
Top produkt v kategorii Autobaterie
 
Domů > Testy > Testy dětských autosedaček

Test dětské autosedačky Cybex Solution M-fix: přichází s několika vylepšeními


velikost textu:
     
20.července 2015 11:31
 
K nejlepším sedačkám pro děti od 4 do 12 let patřila v letošních testech ADAC Cybex Solution M-fix. Portál AutemBezpečně.cz ji vyzkoušel při každodenním používání.

Petr Buček
Testovaná sedačka stojí okolo pěti tisíc korun 


Z velkého srovnávacího testu autoklubů v čele s německým ADAC vyšla autosedačky Cybex Solution M-fix jako jeden z vítězů. (Výsledky testu naleznete zde.)

Crash testy ukázaly, že dětem tato sedačka zaručuje malé riziko poranění při čelním nárazu i velmi malé riziko úrazu při bočním střetu s autem či jinou překážkou. Bezpečnostní pás vede podle hodnocení ADAC přes tuto sedačku optimální cestou a nechybí jí ani stabilní pozice na sedadle auta.

Portál AutemBezpečně.cz testoval před necelými čtyřmi roky její předchůdkyni Cybex Solution X2-fix, která je dodnes také v prodeji. (Její test naleznete zde.) 

Pojistka drží pás na určeném místě


ADAC dále v hodnocení srovnávacího testu chválí sedačku Cybex Solution M-fix za snadnou manipulaci, jednoduché připoutání dítěte, za její nízkou hmotnost (6,4 kg), dobré polstrování i za výhodný výhled ze sedačky. Dítě má navíc výbornou polohu sezení a dostatek místa.

Potah sedačky Cybex Solution M-fix lze jednoduše svléct a vyprat v automatické pračce. Test ADAC u ní neodhalil škodlivé látky. Jediné minus od německého autoklubu směřuje k rozměrům sedačky.

Cybex Solution M-fix totiž opravdu není nijak úzká a v autě zabírá dost místa. Nová sedačka Cybex Solution M-fix má přitom zajímavé řešení: bočnice zvyšující bezpečí dětí jsou zasouvací. Stačí zmáčknout tlačítko a zajedou do sedačky.

Do některých aut se sedačka s vysunutými bočnicemi nevejde a nezbývá, než je nechat zasunuté. 

Bočnice zvyšující bezpečí lze jednoduše vysunout a zasunout stisknutím tlačítka


Měsíční testování sedačky Cybex Solution M-fix redakcí AutemBezpečně.cz potvrdilo snadné zacházení s touto sedačkou. 

Zapnutí a odepnutí z isofixových úchytů je v jejím případě velmi snadné. Ocení to především rodiny, které často přesazují sedačku z jednoho auta do druhého. Zelená barva na úchytech navíc jasným způsobem prozradí, zda spojení proběhlo, jak má.

Když sedačka Cybex Solution M-fix zamíří na sedalo bez isofixů, jednoduše se úchyty sklopí a zajedou do sedáku. 

I když je možné oddělit "záda" sedačky od podsedáku, výrobce využití spodní části samostatně zakazuje. Bezpečí totiž zaručuje dítěti právě zadní opěrková část, která se stará o správnou polohu pásu a větší ochranu malých cestujících.

Jednoduchá je i další manipulace se sedačkou Cybex Solution M-fix. Snadno lze nastavit výšku hlavové části i opěrku – ta dítěti dává možnost většího či menšího sklonu hlavy směrem dozadu. Výrobce uvádí, že se tím zabrání přepadávání hlavy dítěte směrem dopředu během spánku.

Pochvalu si zaslouží také jeden malý detail: Solution M-fix má v místě, kde pás prochází sedačkou, malou pojistku, která ho vždy udrží ve správné pozici. Pás díky pojistce vede přes rameno dítěte nejvhodnější cestou a nehrozí, že se ze sedačky vyvlékne ven. 

Cybex Solution M-fix stojí okolo 4800 korun. Cena není nízká, ale je dobré nezapomínat, že sedačka dítě v autě doprovází až osm let. 

Petr Buček


DALŠÍ TESTY DĚTSKÝCH AUTOSEDAČEK
Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

22.4.2019 9:07:23
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku