reklama  
   
Domů > Testy > Testy aut

TEST – Toyota ProAce Verso Nomad: cestovatel nejen do kempu


velikost textu:
     
26.května 2020 09:10
 

Test se zaměřil na osobní provedení dodávky v prodloužené verzi doplněnou o sadu vhodnou ke kempování.


Petr Buček
Toyota ProAce Verso patří do kvarteta sourozeneckých dodávek - sdílí stejnou techniku s téměř identickými modely značek Citroën, Peugeot a Opel. V posledních letech vytvořily zdatnou konkurenci tradičnímu zástupci své kategorie, kterým je Volkswagen Transporter.


Testovaná japonská varianta nabízí stejně jako sesterské modely skvělý vnitřní prostor a dvě délky karoserie - bezmála pětimetrovou a verzi long s délkou 5,3 metru. Právě tu otestovala redakce AutemBezpečně.cz. V její výbavě se navíc objevila i kempingová vestavba od české značky Egoe.

Téměř 700 testovacích kilometrů potvrdilo, že ProAce Verso snoubí výborným způsobem prostor s komfortem na dlouhých cestách. Uveze až devět lidí a když je potřeba, spolkne takový náklad, o kterém se majitelům kombíků může jen zdát.

Testovaný model poháněl nejsilnější turbodieselový dvoulitr v nabídce doplněný o skvěle fungující osmistupňovou automatickou převodovku. Jeho spotřeba se na konci testu zastavila na údaji 7,3 litru na sto kilometrů. Motor má kultivovaný zvuk a zhruba dvoutunovému autu poskytuje výborné zrychlení. 

Toyota ProAce Verso je tak prostorná, že se může proměnit i na kempinkové vozidlo. Testované auto toho bylo důkazem: do výbavy dostalo modul, který lze mít uschovaný v garáži a před výletem do přírody jej naložit a připevnit popruhy k podlaze. Zahrnuje 111 centimetrů širokou rozkládací postel, vařič, dřez, chladicí box a jednoduchou venkovní sprchu.

(buč)

Toyota ProAce Verso L2 2,0 D-4D 180 – technické údaje

Délka/šířka/výška (mm): 5309/1920/1910

Výkon motoru (kW/k): 130/177

Max. točivý moment: 400/2000

Max. rychlost (km/h): 185

Zrychlení 0-100 km/h (s): 10,1

Provozní hmotnost (kg): 1780

Cena testované verze (Kč): od 744 000 
Diskuse

 
 
Joel - hodnocení
Jsem cestovatel, ale toto auto mi nahrazuje proste všechno. Jezdím ...

Celkem 1 příspěvků, poslední 6.1.2021 17:53:54.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

7.3.2021 16:17:50
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku