reklama  
 
 
Domů > Testy > Testy aut

TEST - Hyundai Santa Fe: prostorný a elegantní


velikost textu:
     
10.února 2017 07:32
 
Obliba vozů SUV neustále roste. Velká i malá města jsou stále více zaplavena auty, která dříve patřila na hory či do lesa. Jaký je Hyundai Santa Fe s dieselovým turbomotorem 2,2 CRDi a s automatickou převodovkou?

Petr Buček

Je především velký a prostorný. Na délku měří 4,7 metru, čímž se téměř na centimetr vyrovná nové Škodě Kodiaq. Korejské SUV se jménem hlavního města Nového Mexika se tak postaví škodovce s názvem připomínajícím aljašské medvědy.

Většina majitelů však s Hyundaiem Santa Fe nezamíří do divočiny, ale spíše do města a jeho okolí. A koupí si jej i kvůli tomu, jak vypadá. Hyundai Santa Fe totiž dostal atraktivní a elegantní karoserii.

Jak test ukázal, i s velkým SUV se po Praze nebo jiném městě jezdit dá. I když je to úplně jiné cestování než v kratším a užším autě. Řidič ze svého vysokého sedadla hůře odhaduje, kam přesně až karoserie jeho vozu sahá. Na druhou stranu se mu do vysokého auta příjemně nastupuje a na ostatní auta se dívá z výšky.

Určitě je dobré mít ve výbavě kamerový systém, který testovanému vozu nechyběl. Monitoruje okolí vozu a řidič sleduje na osmipalcovém displeji pohled na auto s ptačí perspektivy. Vidí, kde končí obrubník, jak daleko je od sousedního auta, od zábradlí nebo jestli nezastavil na dopravním značení v podobě žlutých či bílých čar.

Hyundai Santa Fe je však více doma dálnici nebo na okreskách. A díky pohonu všech kol i na zasněžené silnici nebo blátivé polní cestě. Redakce AutemBezpečně.cz vyzkoušela top verzi s naftovým motorem s výkonem 200 koní a s točivým momentem 440 Nm.

Bezmála dvoutunové SUV ladně zrychluje, je při tom příjemně tiché a šestistupňová převodovka pracuje elegantně plynule. Také podvozek je spíše orientovaný na pohodlí cestujících než na sportovní ježdění.

Spotřeba nafty se během testu nejčastěji pohybovala okolo deseti litrů.

Hyundai Santa Fe nabízí hodně vnitřního prostoru do šířky i podélně. Za 20 tisíc korun lze přikoupit i dvě sedadla třetí řady. Komu by ani to nestačilo, může sáhnout po verzi Grand Santa Fe, která je ještě o 20 centimetrů delší. Kufr testovaného SUV nabídl prostor pro 585 litrů zavazadel.


INFO

Hyundai Santa Fe 2,2 CRDi 4x4

Délka/šířka/výška (mm): 4700/1880/1675

Výkon motoru (kW/k): 147/200

Max. rychlost (km/h): 203

Zrychlení 0-100 km/h (s): 9,6

Cena testované verze (Kč): od 959 990

Cena základní verze (2,4 GDi, 4x2): 679 990


Petr Buček

Diskuse

 
 
Ben - Neni cas?
Neni ten test trochu odflaknuty?

Celkem 1 příspěvků, poslední 28.3.2017 8:09:55.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

21.6.2018 8:11:07
reklama
  reklama