reklama  
   
Domů > Testy > Testy aut

TEST - Honda Jazz 1,5 potěší prostorem i sportovní duší


velikost textu:
     
19.září 2018 10:25
 

Honda Jazz prošla loni modernizací, lehce se změnil její vzhled a nově se pod kapotou objevila benzinová patnáctistovka s výkonem 130 koní. 


Petr Buček


Nová pohonná jednotka udělala z tohoto jinak prostorného malého vozu velice mrštné auto. 

Motor se obešel bez turba, a jeho výkon je proto citelnější až ve vyšších otáčkách. Do těch se však dostává velmi rychle. A zahrne kabinu uším lahodícím zvukem.

Spotřeba se během týdenního testu ustálila na 6,5 litrech benzinu na sto kilometrů. Škoda jen, že manuální převodovka Hondy Jazz neřadí tak ladně, jak to bývá u této japonské značky zvykem.

V interiéru malá honda překvapí na své vnější rozměry prostorem a jeho variabilitou. To se týká především zadních sedadel.

Zaujme už nastupování do druhé řady. Zadní dveře se otevřou téměř do úhlu 90 stupňů. Na sedadlech se pak bez problémů svezou i dospělé osoby.

Zadní sedadla je možné navíc i sklápět jako sedačky v kině či divadle. To se hodí, když je zapotřebí odvézt prostornější předmět, jakým může být velká televize nebo dětské kolo.

Užitečný je také kufr Hondy Jazz s objemem 354 litrů. To je mezi malými auty nadprůměrný údaj. Například tuzemský bestseller mezi malými auty, Škoda Fabia, nabízí 330 litrů prostoru pro zavazadla. 

Vyšší karoserie Jazzu navíc zaručuje více pohodlí i na předních sedadlech. Interiéru vládne středový displej, přes který se ovládá rádio, telefon či navigace. Klimatizace má samostatné ovladače umístěné pod obrazovkou.

Honda Jazz je zajímavou alternativou ke klasickým malým autům. Svými užitnými vlastnostmi se řadí mezi běžná nízká vozidla a SUV. Její cena začíná na částce 340 tisíc korun. S testovaným motorem šplhá ještě o 100 tisíc výše.

(buč)

 

Honda Jazz 1,5 i-VTEC – technické údaje


Délka/šířka/výška (mm): 3995/1694/1525

Výkon motoru (kW/k): 96/130

Max. točivý moment: 155/4600

Max. rychlost (km/h): 190

Zrychlení 0-100 km/h (s): 8,7

Provozní hmotnost (kg): od 1176

Objem kufru (l): 354

Cena testované verze (Kč): od 459 900

Cena základní verze (1,3i-VTEC): 339 900

Zadní sedadla je možné takto sklopit. Vznikne velký prostor k převážení nákladu.
Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

15.7.2020 14:37:14
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku