Domů > Testy > Crash testy

Crash testy: Citroën C4 Picasso i Honda CR-V mají pět hvězd


velikost textu:
     
28.června 2013 00:01
 

Nezávislé nárazové zkoušky Euro NCAP si vzaly v červnu na mušku nový Citroën C4 Picasso a Hondu CR-V. Obě auta zvládla testy na maximálních pět hvězdiček.


Euro NCAP
Boční náraz od jiného auta zvládl Citroën C4 Picasso výborně. Horších výsledků dosáhl při nárazu do sloupu. 


Stejně jako nové škodovky dostávají i citroëny novou technologii v podobě modulárních platforem. Nový Citroën C4 Picasso získal nejen moderní podvozek, ale je také bezpečný.

Potvrdily to nezávislé nárazové zkoušky Euro NCAP, v nichž uspěl na pět hvězd. 

Test se zaměřil na krátkou verzi Citroënu C4 Picasso.

Francouzský rodinný vůz získal ve všech zkouškách dost bodů - v testu bezpečí posádky na předních sedadlech, dětí na zadních sedadlech, ve zkoušce střetu s chodci i v hodnocení asistenčních systémů.

Při čelním crash testu bylo zatížení figurín usazených do nového rodinného citroënu většinou nízké. Při bočním nárazu do sloupu však technici naměřili slabou ochranu hrudníku řidiče.

Terénní Honda CR-V nezaváhala v žádné části předních a bočních nárazových zkoušek. Její robustní konstrukce není ani příliš velkým rizikem pro chodce.

Euro NCAP u aut vyžaduje standardně dodávaný omezovač rychlosti. Ten je však u Hondy CR-V k mání jen jako součást příplatkové výbavy. Proto japonské SUV ztratilo několik bodů za bezpečnostní systémy.

Petr Buček

VÝSLEDKY CRASH TESTŮ EURO NCAP  - ČERVEN 2013

Auto
Počet hvězdOchrana dospěl. (%)
Ochrana dětí (%)
Ochr. chodců (%)
Bezp. syst. (%)
Citroën C4 Picasso586886881
Honda CR-V593746866

Pramen: Euro NCAP, červen 2013


Čtěte také:

Nejbezpečnější auta roku 2012: Renault Clio, Volvo V40, Ford B-Max, BMW řady 3 a dalšíDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

5.10.2023 3:39:18
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku