Domů > Testy > Testy (statistiky) spolehlivosti aut

Fordy na technických prohlídkách: Ka je katastrofa, Fiesta, Fusion, C-Max nebo Kuga velmi dobré


velikost textu:
     
5.února 2014 00:00
 

Důkazem, že nelze všechny modely jedné značky zatracovat anebo bez rozdílu vychvalovat, je Ford. 


Ford
Kvalitní malé auto s velkým prostorem - Ford Fusion 

Některé fordy prokazují na technických kontrolách vysokou kvalitu, jiné nízkou. Ukazují to žebříčky společnosti TÜV (kompletní přehledy zde).

Fordy byly v loňském roce na českém trhu čtvrtou nejžádanější značkou za škodovkami, vozy Hyundai a volkswageny (o výsledcích jejich prohlídek zde). 

Malá Katastrofa

Už tradičně nejhorším fordem ve statistikách TÜV je model Ka. 

První generace "káčka" se vyráběla v letech 1996 až 2008 a vynikala líbivým designem. Trpěla však a jako ojetina dále trpí řadou závad.

Na technických kontrolách technici často odhalí závažné poruchy, které majiteli Fordu Ka nedovolí další ježdění bez opravy.

Problémy se týkají podvozkových dílů, netěsností motoru i brzd.

Od roku 2009 vyrábí Ford nové Ka. TÜV ho hodnotí jako mnohem lepší auto, které však i nadále patří k podprůměru.

Fiesta a Fusion - to je jiná káva

Diametrálně odlišné výsledky mají v žebříčcích stanic technické kontroly dva zástupci malých aut - Fiesta a vyšší Fusion.

Fiestu TÜV označuje jako právem oblíbené malé auto. Fiesta vyráběná mezi lety 2001 a 2008 dodnes patří k málo závadovým vozům.

Ještě lépe si na povinných prohlídkách technického stavu vede Ford Fusion, který nabízí více prostoru než malá fiesta. 

Fusion sice zmizel v roce 2012 z nabídky nových vozů, jako ojetina však stále stojí za zvážení. V žebříčcích mu patří příčky v horní polovině, někdy dokonce hodně vysoko.

Ford Focus patří podle TÜV k autům s průměrnou kvalitou


Kvalita focusu a mondea je průměrná

Ford Focus nevyniká, ale ani nepropadá. TÜV jej hodnotí jako auto průměrné kvality.

Ve statistikách se objevují modely první (vyráběné v letech 1998-2004) a druhé generace (2004-2010).

TÜV připomíná, že ještě před pár lety patřil focus k autům s nejméně závadami. V nejnovějších statistikách však padá do průměru.

Ještě o několik příček níže než focus se umisťuje Ford Mondeo. Podle TÜV jde o model, u kterého nebývá nouze o překvapení.

Nejnovější modely vyráběné od roku 2007 mívají problémy s řízením, starší mondea trápí příliš často opotřebované brzdy, úniky oleje i poruchy osvětlení.

Rodinný C-Max patří k málo poruchovým autům


Rodinné fordy s velkým prostorem s různým výsledkem

Nejmenší z hodnocených minivanů v podobě modelu C-Max označuje TÜV jako solidní auto. Nereziví, brzdy má odolné, a proto je dobrou volbou i jako ojetina.

Špatně nedopadá ani větší MPV v podání modelu S-Max, ale svými výsledky už se blíží spíše mondeu, ze kterého technicky vychází.

Nejhůře dopadá hodnocení kvality pro model Galaxy první generace vyráběný mezi lety 1995 a 2006. 

Lépe si vede jeho nástupce Galaxy druhé generace. Ani tento rodinný model však není bez problémů. Při technických kontrolách mívá často závady na řízení.

Tajný tip: Kuga

Velmi solidní auto se Fordu daří vyrábět v podobě SUV se jménem Kuga. Mezi 122 modely pětiletých vozů mu patří v žebříčku TÜV dokonce druhá příčka. 

Konkurent Škody Yeti neho Hyunadaie ix35 mívá problémy jen se světly a občas také s úniky oleje z motoru. Ostatní části - podvozek, výfuk nebo brzdy - bývají v perfektním stavu.

Petr Buček 


Čtěte také:

ŽEBŘÍČKY SPOLEHLIVOSTI AUT


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

5.10.2023 4:47:18
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku