reklama  
   
Domů > Testy > Další testy

Auta přestavěná na LPG nejsou horší než vozy na plyn přímo od výrobců, ukázal test


velikost textu:
     
20.prosince 2012 00:00
 

Autoklub ADAC porovnal v dlouhodobém ročním testu tři octavie na plyn. Jedna měla úpravu přímo z továrny, ostatní dvě dostaly vybavení na LPG při dodatečné montáži.


ADAC
V testu se utkaly tři různé octavie jezdící na plyn 

Všechny tři porovnávané octavie najely přes 40 tisíc kilometrů. Až na malé závady auta s netovární přestavbou všechny škodovky na plyn v testu obstály.

Součástí hodnocení byla kvalita montáže zařízení a také poradenství spojené s provozem auta na plyn.

V jednom případě nefungovalo všechno, jak by mělo. Servis nedostatky napravil v rámci prohlídky, kterou předepisuje po první tisícovce najetých kilometrů po přestavbě auta.

ADAC testoval octavie na plyn s plynovým zařízením od firem Prins a Landi-Renzo. Třetí plynová škodovka v testu vyjela s možností tankovat LPG přímo z mladoboleslavské továrny.

Třetí příčku v testu obsadilo auto vybavené společností Prins. V hodnocení dostalo známku "dobrá".

Vestavba do testovaného vozu se neobešla bez pochybení, které se dotýkalo jak elektroniky, tak i vedení plynu. Tankovací přípojka byla navíc usazená příliš hluboko.

Druhé místo si ze srovnání odnesla octavia s plynovou zástavbou od firmy Landi-Renzo. Také tato škodovka dostala "dobrou".

První místo v testu a známka "velmi dobrá" patří Octavii 1,6 MPI, kterou pro provoz na plyn vybavila už továrna.

Její systém dostal nejlepší odladění, je uživatelsky komfortní a spolehlivý. Má například samostatný palivoměr na plynovou nádrž, palubní počítač informuje řidiče, zda jede na benzin, nebo na plyn.

Ve srovnání s benzinem je cena LPG u českých pump zhruba poloviční. Podle ADAC se investice do plynového pohonu vrátí po ujetí 75 až 87 tisíc kilometrů.

Auto na plyn vyžaduje pravidelnou roční revizi, vedle toho je nutné počítat s vyšší spotřebou plynu než při jízdě na benzin. Jízda na LPG je také o něco línější ve srovnání s benzinem.

(buč)


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 
 
jarda - LPG
Zdravím, nepociťuji žeby auto bylo línější, jedině kvůli tomu, že ...
 
Robert Szlachta - Línější??
Dobrý den. Kdy už konečně přestanete do nekonečna opisovat to ...

Celkem 2 příspěvků, poslední 25.12.2012 9:18:23.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

5.6.2020 4:54:58
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku