reklama  
   
Domů > Zprávy

Malý nissan je zatím jen kresbou, zanedlouho má jezdit po celém světě


velikost textu:
     
4.října 2009 16:18
 
Globalizace se nevyhýbá ani autům. Nissan představil plánovaný nový malý vůz a nazval jej globálním autem budoucnosti. A přidal vysvětlení, že se objeví na jaře roku 2010 nejdříve na thajském trhu, poté se začne prodávat v dalších 150 zemích.

Nissan
Půjde o nástupce Nissanu Micra? 

Tvář novinky ukázala japonská automobilka zatím jen ve formě skici. Nic moc dalšího Nissan o načrtnutém autě neprozradil a lze jen spekulovat, zda půjde o nástupce současného modelu Micra.

Ten se vyrábí už šest let a blíží se čas pro jeho nástupce. Od designérsky jedinečné micry se nové malé auto na první pohled hodně liší.

Nový malý Nissan má být ekologicky zaměřený                                    Foto: Nissan

Auto pro celý svět s logem Nissanu bude v Thajsku splňovat nová přísná ekologická kritéria.

Thajsko stejně jako řada dalších zemí po celém světě hledá cesty, jak automobilové producenty přinutit k výrobě vozidel šetrnějších k životnímu prostředí. Malý nissan má podle tamní legislativy dosáhnout na označení Eco-Car.

(buč)Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

23.4.2021 13:27:37
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku