reklama  
   
Domů > Zprávy

Rodinný Peugeot 5008 se v českých prodejnách objeví až příští rok


velikost textu:
     
13.října 2009 00:02
 
Sedmimístná konkurence pro Opely Zafira, Volkswageny Tiguan a Citroëny C4 Picasso se právě začíná prodávat ve Francii, Německu a dalších zemích. Do Česka se Peugeot 5008 podívá až s příchodem jara a vypadá to, že nabídne příznivou cenu okolo půl milionu korun.

Peugeot
Základní cena Peugeotu 5008 asi o moc nepřesáhne půl milionu korun 


 

Nevyrábět velkoprostorové auto si dnes už nedovolí téměř žádná automobilka. Řadě rodin učarovalo pohodlné svezení ve zvýšených karoseriích s lepším výhledem. Kombíkům dali vale.

Automobilky proto nevyrábějí pouze jeden model se zvětšeným prostorem, ale rovnou několik.

Z továren Peugeotu právě vyjíždějí rodinná auta s označením 5008. „V Česku novinku nabídneme začátkem příštího roku,“ říká Radka Matthey, mluvčí importéra Peugeotu.

Minivan, jak se třídě těchto aut říká, si zatím mohou koupit zákazníci v sousedním Německu nebo ve Francii. Němečtí dealeři si za Peugeota 5008 účtují základní cenu 21 500 eur, francouzští chtějí o 350 eur více.

Tuzemské zastoupení Peugeotu zatím cenu nestanovilo.

Ledascos však napoví německý ceník francouzské značky. Navlas stejnou částku jako za nový 5008 si účtují prodejci za model 3008, který se už nějakou dobu vyrábí.

V Česku přitom přijde Peugeot 3008 na 480 tisíc korun. A z toho se dá odvodit, že větší model 5008 nebude v základní výbavě příliš vzdálen od hranice 500 tisíc korun.

Novinka se pokusí zaujmout hlavně rodiny, které hledají variabilní a prostorné auto. Technicky vychází právě z menšího modelu 3008. S délkou 4,53 metru jej však o 20 centimetrů překonává.

V pětimístné verzi, kde je šesté a sedmé sedadlo ukryté v podlaze kufru, skýtá zavazadlový prostor podle polohy sedadel 579 až 678 litrů.

Nabídka motorů zahrnuje benzinové „jedna-šestky“, které můžou mít výkon 120 nebo 156 koní.

Turbodiesely zastupují motory 1.6 HDi (110 koní) a dvoulitr, jehož výkon dosahuje 150 koní.

Moderní doplňky zastupuje v novém peugeotu například head-up displej. Tvoří jej výsuvný průsvitný kousek plastu o velikosti pivního tácku, na kterém řidič čte rychlost auta, nastavení tempomatu nebo upozornění na malý odstup od aut jedoucích vpředu. Informace v takovém případě přicházejí od radaru umístěného u předního nárazníku.

Peugeot 5008 také nabídne novinku, která se zatím v jiném autě této značky nepředstavila. Z telefonní SIM karty se rozšíří po celém autě internet bezdrátovou technologií známou pod zkratkou WiFi.

Petr Buček

VIDEO PŘEDSTAVUJÍCÍ NOVÝ PEUGEOT 5008

 

Pramen: PeugeotDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

18.4.2021 22:18:36
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku