reklama  
   
Domů > Zprávy

Ministerstvo změnilo názor, na dálnici D1 budou zimní pneumatiky povinné


velikost textu:
     
15.října 2009 18:23
 
Loni ministerstvo dopravy zavedlo povinnost jezdit po dálnici D1 na Vysočině od 1. listopadu se zimními pneumatikami. Ministr Gustáv Slamečka plánoval pro nadcházející zimu tuto povinnost pro majitele osobních aut odvolat. Nakonec se rozhodl úsek se značkou „zimní výbava“ prodloužit.

Od 1. listopadu do 30. března nebude možné jezdit po dálnici z Prahy do Brna mezi 66. a 162. kilometrem bez zimních pneumatik. V těchto místech řidiči sjíždějí k Lokti a Velké Bíteši.

Ministerstvo dopravy zároveň oznámilo, že se pokusí prosadit plošnou povinnost používání zimních pneumatik v zimním období.

Značka zimní výbava se na českých silnicích objevuje od loňska. Rakousko nebo Německo takové značky nemají, na druhou stranu tamní zákony nutí řidiče používat odpovídající obutí auta při zimních podmínkách. Především když napadne sníh nebo na zledovatělých silnicích.

(buč)

Čtěte také:

V mnoha zemích jsou zimní pneumatiky povinné, na rozdíl od Česka

Test odhalil zimní pneumatiky, které nejsou vhodné na sníh



Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

23.4.2021 12:41:41
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku