reklama  
   
Domů > Zprávy

Opel zůstává po dlouhém jednání o prodeji u amerického General Motors


velikost textu:
     
4.listopadu 2009 09:26
 
Společnost General Motors rozhodla, že neprodá automobilku Opel. Oznámila to po dlouhém jednání o jejím prodeji, nejvážnějším kandidátem posledních měsíců byla kanadská Magna ve spolupráci s ruským kapitálem.

General Motors
Koncern General Motors si ponechá továrny Opel 

 

Americký vlastník přišel se zprávou o zrušených jednáních o prodeji Opelu ve chvíli, kdy došlo k oživení poptávky na domácím trhu po vozech z koncernu General Motors (GM). Tamní trh se začíná vzpamatovávat po 21 měsících oslabujících prodejů.

General Motors oznámil, že chce do Opelu a jeho restrukturalizace investovat tři miliardy eur.

Rozhodnutí General Motors vzbudilo v Německu pobouřené reakce: „Vzhledem k negativním zkušenostem z posledních let s GM se hessenský premiér Roland Koch velmi obává o budoucnost automobilky a pracovních míst,“ píše server německého deníku Süddeutsche Zeitung. Hesensko patří ke spolkovým zemím, na jejímž území stojí továrna Opelu.

(buč)Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

23.4.2021 14:21:57
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku