reklama  
   
Domů > Zprávy

Vstanou nové felicie? Škodovka chystá konkurenci pro Dacii Logan


velikost textu:
     
4.listopadu 2009 20:29
 
Podle generálního ředitele Škodovky Reinharda Junga chystá automobilka do dvou tří let uvést na trh konkurenta rumunské Dacii Logan. Velikostí se má vůz pohybovat někde mezi fabií a octavií, něco genů prý zdědí od obou příbuzných. Takový už je roomster, ten ovšem nemůže díky své propracovanosti a variabilitě cenou konkurovat technologicky jednoduchému rumunskému vozu. Je tedy možné, že chystaná škodovka bude třeba jakousi felicií sedan.

Dacia
Bude mít chystaný sedan od Škodovky stejně objemný kufr jako Dacia Logan?  

 

Tento automobil by měl na západních trzích stát mezi 10 a 12 tisíci eur. Vůči loganu, který v Německu startuje na 7300 eur, má být tedy cena vyšší.

Úplně přímá konkurence to tedy asi nebude, ale sedan od Škodovky má podle slov Reinharda Junga další cíl. Rozšířit řady už tak početných výrobků koncernu Volkswagen a ukrojit větší podíl z koláče, kde levné automobily představují stále větší sousto.

V posledních letech totiž česká automobilka své modely neustále zkvalitňovala, a tím je posouvala v hierarchii automobilů stále výš. Plánované zaměření také na méně movité zákazníky je jen logickým krokem k získání většího podílu na automobilovém trhu, zájem o levná auta trvá.

Škoda navíc očekává pokles prodejů svých výrobků v příštím roce o 40 až 50 tisíc vozů, způsobený zejména ukončením šrotovného v Německu, které motivovalo zákazníky vyměnit staré auto za nové. O to další důvod nabídnout jim něco tak levného, co koupí i bez finanční podpory od vlády.

(rub)Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

18.4.2021 22:45:23
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku