reklama  
   
Domů > Zprávy

Nové Volvo S60 se v malých rychlostech vyhne chodcům


velikost textu:
     
11.listopadu 2009 00:01
 
Díky zařízení City Safety pozná nové Volvo S60 člověka na silnici a zabrzdí, i když ho řidič přehlédne. Varovný systém má úplně zamezit střetům s chodci do rychlosti 25 km/h. Novinka švédské značky se začne prodávat příští rok. V té době už možná bude automobilka Volvo patřit čínské firmě Geely.

Volvo
Ford jedná o prodeji Volva do rukou čínské automobilky Geely 

 

Volvo představí novou generaci modelu S60 příští rok na jaře na ženevském autosalonu, s příchodem letních měsíců ji začne prodávat.

Do bezpečnostní výbavy novinky přidá Volvo systém City Safe. Půjde o varovné zařízení, které má zcela zabránit střetům s chodci do rychlosti 25 km/h. Auto samo zastaví, i když řidič pěšího přehlédne, díky funkci automatického nouzového brzdění.

Volvo S60 zatím nedostalo cenovku, automobilka neoznámila ani technické podrobnosti.

Pod kapotou sedanu střední třídy by se však měl mimo jiné objevit benzinový motor 1.6 s výkonem 132 kW (180 koní) s přímým vstřikem paliva, přeplňováním a start-stop systémem. Ten automaticky vypíná motor kvůli úspoře paliva třeba jen při zastavení na semaforech.

 

Podle automobilky půjde o nejdynamičtější model značky v její historii

 

Až se novinka začne v létě vyrábět, možná už Volvo nebude patřit Fordu, ale čínské automobilce Geely. Americký vlastník označil právě tuto firmu před pár týdny za přednostního zájemce o převzetí švédské značky.

Automobilka Volvo už dříve oznámila, že od roku 2012 nabídne také hybridní verzi s možností dobíjení akumulátorů z elektrické sítě.

Hybrid s nabíjecími bateriemi se však patrně objeví nejdříve v kombíku odvozeného od modelu S60.

(buč)

 

Čtěte také:

Ford přichází s nafukovacími bezpečnostními pásy 

Xenonové světlomety svítí mnohem lépe než halogeny, potvrdil testDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

23.4.2021 12:29:07
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku