reklama  
   
Domů > Zprávy

Audi A8 krizi navzdory: luxusní premiéra v Miami


velikost textu:
     
1.prosince 2009 13:52
 
Zatímco některé automobilky v době krize šetří a auta představují skromněji než dříve, Audi připravilo pro novinku A8 luxusní večírek v Miami. Kolem limuzíny se točily pozvané hollywoodské hvězdy a další umělci. „Představení auta je poněkud v pozadí,“ napsal internetový portál německého magazínu Focus, jehož reportér na akci nechyběl.

Audi
Nové audi a panorama amerických mrakodrapů - Američané, kupte mě! 

 

„Vybrali jsme pro toto výjimečné auto výjimečnou prezentaci,“ prohlašoval v Miami Rupert Stadler, šéf Audi.

O svých největších modelech automobilky hovoří jako o vlajkových lodích. Také pro Audi je model A8 vrcholem. Tím, čím je pro Mercedes třída S a pro BMW řada 7.

A proč se velkolepá show odehrála na Floridě? Nejvíce aut prodává Audi v Německu a v Číně. Tam ji bota netlačí. Zato Američany stále ještě německá automobilka nepřesvědčila, aby kupovali její vozy ve velkém. Proto se slavnostní premiéra nového A8 odehrála v Miami.

Na novince na první pohled zaujmou ty přední světlomety, které se nabízejí za příplatek. Nemají halogenové žárovky ani xenonové výbojky. Využívají technologii LED. Ta je zatím hodně drahá, ale slibuje další vylepšení v osvětlení noční silnice.

Decentní design bez výstřelků se projevuje především na zadních partiích novinky

 

Těžké a velké limuzíny jsou v posledních letech terčem kritiky kvůli vysoké spotřebě. S každým novým modelem však Audi, BMW i Mercedes přinášejí údaje o tom, jak se jim povedlo stlačit spotřebu směrem dolů. Audi v Miami hovořilo o 20procentní redukci žíznivosti nového Audi A8.

Novinka se představí nejdříve s dvojicí osmiválců s objemem 4,2 litru. Dieselová varianta bude mít 350 koní a 800 Nm točivého momentu. Podle automobilky vystačí jen se 7,6 litry nafty na 100 km.

Benzinový osmiválec nabídne o 22 koní vyšší výkon, ale také o dva litry větší spotřebu.

Šetrnější hybridní Audi A8 se přidá do výrobního programu až za dva roky. Konkurenční Lexus už takové auto nabízí nyní, Mercedes s BMW úsporné konkurenty chystají.

Karoserie dlouhá 5,14 metru je - jako u předchůdců Audi A8 - opět hlavně z hliníku. Zůstává také standardně dodávaný pohon všech kol quattro.

(buč)

´

Luxusní interiér nové limuzíny Audi A8

Čtěte také:

Nejspolehlivějším vozem roku 2008 je Audi A6, řekla DEKRA

Xenonové světlomety svítí mnohem lépe než halogeny, potvrdil testDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

18.4.2021 23:41:31
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku