reklama  
   
Domů > Zprávy

Evropanům se líbí černá auta, Američanům bílá


velikost textu:
     
7.prosince 2009 00:02
 
Celosvětově je nejoblíbenější barvou aut stříbrná před černou a bílou. Evropě však vládne s odstupem černá, zato Američané mají nejraději bílou pro svá vozidla. Pestře lakované karoserie se těší oblibě u Rusů.

Petr Buček
Hnědá metalíza v různých odstínech se objevuje u drahých vozů. A je přitom jedno, jestli jde o sportovní auto, nebo SUV. 


Chemický koncern Du Pont sestavil žebříčky nejpopulárnějších barev po celém světě.

Lze z něj vyčíst, že autům vládnou decentní odstíny. Celosvětově se nejvíce prodávají stříbrná auta, následují černá, bílá a šedá. Až za nimi se objevují modrá s červenou.

Evropany zatím moc nelákají bíle zbarvené karoserie. Nejsvětlejší ze všech barev je v pořadí pátou nejkupovanější. Více se na starém kontinentě prodá i modrých aut, první trojici však tvoří černá před stříbrnou a šedou.

V Severní Americe naopak nejvíce táhnou bílá auta, těsně následují černá se stříbrnou. Zálibu v bílé mají také Japonci.

To v Rusku je na silnicích o poznání pestřeji. Vede sice stříbrná, ale hned za ní následuje zelená barva, čtvrtá je modrá a pátá červená.

Bílá vozidla lze potkat podle společnosti Du Pont v Rusku spíše výjimečně.

Zatímco v Rusku zelené lakování volí skoro každý pátý zákazník, v Indii, Číně nebo Jižní Koreji jsou takto zbarvené karoserie spíše raritou.

             Nejpopulárnější barvou v Evropě je s náskokem černá

 

Velký trh s auty v Číně je specifický svou zálibou ve stříbrné. Plných 36 procent řidičů sáhne po této módní barvě. V Jižní Koreji je to dokonce 39 procent.

Zvláštní místo mezi barvami zaujímá hnědá. Její metalické odstíny používají stále častěji výrobci drahých aut, aby své prémiové produkty odlišili od ostatních na první pohled, a dodali jim tak na jedinečnosti.

Du Pont sestavil už svůj historicky 57. žebříček oblíbených autolaků. „Sbíráme a analyzujeme údaje o oblíbenosti barev aut po celém světě a díky tomu sledujeme trendy, které poslouží výrobcům k tomu, aby správně vybírali palety barev v budoucnu,“ uvádí v tiskové zprávě k žebříčkům popularity barev Nancy Lockhartová ze společnosti Du Pont.

(buč) Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

18.4.2021 21:56:51
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku