reklama  
   
Domů > Zprávy

Pick-up od Volkswagenu odveze cement na stavbu, ale i jachtu na Jadran


velikost textu:
     
8.prosince 2009 00:02
 
Velký pick-up je symbolem Spojených států. Stejně dobře, jak se v Česku prodávají fabie a octavie, kupují Američané Fordy F-150. Křížence malého náklaďáku a osobáku začne v roce 2010 vyrábět také Volkswagen. Na českém trhu bude novinka mířit na dvě skupiny zákazníků – na řemeslníky nebo živnostníky, ale i na ty, kteří si s ním odtáhnou jachtu či přívěs s koňmi.

Volkswagen
V Česku se Volkswagen Amarok začne prodávat na podzim 2010  

 

Amarok je jméno nového volkswagenu. V řeči kanadských Eskymáků jde o vlka. Volkswagen se s ním pokusí pro sebe „ukousnout“ kus trhu s těmito vozy.

Pick-upy mívají dvoumístnou kabinu nebo větší budku pro dvě řady sedadel. Amarok se nejdříve představí s větší kabinou, o později se přidá také verze s menším místem pro posádku, ale s větší nákladovou plochou.

„Uvedení modelu Amarok na trh v České republice je plánováno na podzim 2010,“ uvádí Dušan Blaško, vedoucí divize Volkswagen věnující se užitkovým vozům.

Volkswagen svou novinku bude vyrábět ve své pobočce v Argentině.

O pohon všech kol se postarají dvoulitrové turbodieselové motory. Silnější dostane výkon 120 kW/163 koní, slabší 90 kW/122 koní. Oba se propojí se šestistupňovou převodovkou.

Motory budou přenášet sílu buď ke všem kolům, nebo jen k zadním. Amarok je dlouhý 5,25 m a uveze více než tunu nákladu. Necelé tři tuny utáhne za sebou.

Amarok s dlouhou kabinou odveze pět lidí a ještě náklad 

„Ve verzi Basis a Trendline se bude jednat o vůz, který slouží jako pracovní nástroj, a to především pro flotilové zákazníky, kteří tyto vozy používají v terénu jako montážní vozidla a podobně,“ míní Dušan Blaško.

Přes svůj užitkový kabát není pick-up jen autem na práci.

„Verze Highline míří naopak k individuálním zákazníkům, kteří vozy typu pickup vyjadřují svůj životní styl. Tyto zákazníky osloví vysoká úroveň komfortu, inovativní technologie a také možnost připojit přívěs s jachtou či koňmi,“ dodává zástupce Volkswagenu.

Ceny nového pick-upu zatím nejsou známé, do začátku prodeje zbývá skoro rok. Napoví ceníky konkurentů. Nissan Navara s dlouhou kabinou stojí od 770 tisíc korun včetně DPH, Toyota Hilux přijde s kratší budkou a jednou řadou sedadel na nejméně 636 tisíc.

Okolo 700 tisíc korun stojí další konkurenti typu Fordu Ranger nebo Mazdy BT-50.

(buč)

Interiér nového užitkového volkswagenu nezaostává za osobními autyDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

18.4.2021 23:44:35
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku