reklama  
   
Domů > Zprávy

Koncept VW Milano Taxi ukazuje, jak budou vypadat malé škodovky


velikost textu:
     
22.dubna 2010 00:01
 
Na autosalonu v Hannoveru automobilka Volkswagen představila městské auto na elektrický proud, které napovídá, jaké budou tvary nejmenších vozů i dalších koncernových značek Škoda a Seat. Koncept ekologického vozu je upraven jako taxi s nevšedním uspořádáním dveří a prostoru pro přepravu zavazadel.

Volkswagen
Nejmenší vozy koncernu VW budou mít kompaktní rozměry a variabilní interiér 


 

Koncept auta pro taxislužbu vychází ze studie Space Up, kterou automobilka Vokswagen představila v roce 2007. Je to malý ekologický vůz, který zanedlouho nabídne zákazníkům, i když zpočátku patrně se spalovacími motory.

Pohon ekologického taxíku zajišťuje elektromotor s výkonem 85 kW. Nejvyšší rychlost 120 km/h pro přesuny po městě a jeho okruzích postačí. Automobilka tvrdí, že dojezd na plné nabití baterie bude 300 kilometrů.

Energii motoru dodává výkonná baterie umístěná v podlaze. Tunu a půl těžkému, ale vysokému vozu takovéto umístění baterie dodá na stabilitě. Milano Taxi je vysoké 1,60 metru, široké 166 cm a dlouhé 3,73 m.

Přední dveře Milano Taxi jsou pouze na straně řidiče, tedy na levém boku auta. Zákazníci mohou nastupovat výhradně z pravé části a rovnou na zadní sedadla. Na to přední by ani nemohli, sedadlo pro spolujezdce vedle řidiče chybí.

Nastupování a nakládání zavazadel do taxíku je nejbezpečnější z chodníku. Jediné dveře na pravém boku se otevírají směrem dopředu podél vozu a vytvářejí velkorysý otvor pro pohodlné nalodění posádky i bagáže.

Kufry pojme speciální ohrádka vedle řidiče, aby se během jízdy neposouvaly. Na zadních místech si může hovět maximálně dvojice cestujících, díky absenci zavazadlového prostoru vzadu má dostatek místa pro nohy.

Klienti taxislužby vybavené těmito vozy si budou moci na dotykových obrazovkách osmipalcových displejů zjistit informace o místech, kudy projíždějí. Součástí monitorů bude i čtečka platebních karet pro úhradu jízdného, která placení ušetří handrkování s taxikářem o cenu.

Kromě informací o zajímavostech v okolí se pasažéři taxíku dozvědí i to, jak bude jejich cesta trvat dlouho a kudy jedou. Na dotykových obrazovkách si také můžou vyhledat předpověď počasí, po přistání letadlem na druhém konci světa a nastoupení do taxíku se bude hodit informace, jaký je místní čas.

Úplně prvním volkswagenem na elektřinu však nebude připravovaný nejmenší model této značky, ale její bestseller Golf. Volkswagen chce elektromobily vyrábět od roku 2013.

(rub)

 

Čtěte také:

Volkswagen Touran si dal osvěžující sprchu

Evropská unie chce dohlížet na zavádění elektromobilů v členských zemíchDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

23.4.2021 20:14:19
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku