Domů > Zprávy

Sedm nejlepších aut pro rok 2012: od Volkswagenu Up po Range Rover Evoque


velikost textu:
     
11.ledna 2012 00:01
 

Média jsou na zlomu roku plná různých anket o nejlepší auto. Ta nejrespektovanější, která vybírá auto roku v Evropě, zná zatím jen svých sedm finalistů.


Automobilky
Range Rover Evoque patří mezi sedm nejlepších novinek pro nový rok 

Letošní auto roku bude známo až na začátku března. Porota vítěze oznámí v Ženevě na tamním autosalonu.

Do finále se dostala sedmička aut – Volkswagen Up, Toyota Yaris, Opel Ampera (identický se Chevroletem Volt), Citroën DS5, Fiat Panda, Ford Focus a Range Rover Evoque.

Zatímco vůz Opel Ampera  poslala porota do finále i s dvojčetem Chevrolet Volt, u Volkswagenu Up porotci jeho trojčata Škodu Citigo a Seat Mii neuvádějí. Asi mezi těmito vozy nalezli příliš mnoho rozdílných detailů.

V anketě o evropské auto roku letos hlasuje 59 novinářů z 23 zemí. Česko má jednoho zástupce.

Tady je sedm letošních finalistů v anketě o auto roku 2012:

Volkswagen Up si s sebou malou Škodu Citigo do finále nevzal. Škoda, malá Škoda přišla o velkou reklamu zadarmo. Finalisté totiž plní stránky novin, časopisů a webů po celém kontinentu.


Jeho předchůdce tuto celoevropskou anketu v roce 2004 vyhrál, nový Fiat Panda je opět ve finále. Fiat malá auta vždycky uměl.


Další nevelké auto v letošním finále Toyota Yaris se ve své kategorii malých vozů liší od konkurentů kratší karoserií. Fiata Pandu a Volkswagen Up lze zařadit mezi minivozy. 


Ford Focus nestihl uzávěrku loňského ročníku ankety, tak se v ní objevuje až nyní. I když už se několik měsíců prohání také po českých silnicích.


Citroën stále rozšiřuje nabídku svých luxusních modelů s označením DS. Největší z nich, DS5, zaujal evropské žurnalisty, kteří ho poslali do finále.


Napůl elektrický Opel Ampera právě proniká do prodejen západní Evropy. Bojuje přitom s čerstvým škraloupem. Jeho dvojčeti Chevroletu Volt začaly hořet po crash testu baterie. V obou případech jde o elektromobily, které však mají na palubě také malý benzinový motor. Ten se stará o nabíjení baterek.  


Range Rover Evoque přivádí svěží vítr do kategorie vozů SUV


Čtěte také:

Mistr Evropy mezi miniauty omládnul: nový Fiat Panda

Elektrický Chevrolet Volt bojuje s ohněm

Test Fordu Focus 2,0 TDCi: sportovní kupé s pěticí dveří 


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

29.5.2023 16:26:28
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku