reklama  
   
Domů > Zprávy

Autem roku v Evropě je duo Opel Ampera-Chevrolet Volt


velikost textu:
     
5.března 2012 15:30
 

Na ženevském výstavišti, kde zítra ráno začne autosalon, vyhlásila evropská novinářská porota auto roku 2012. Titul získala dvojčata Opel Ampera a Chevrolet Volt. Po loňském úspěchu Nissanu Leaf zvítězil další vůz s elektrickým pohonem.


Opel
Opel vyhrál díky elektrické ampeře další titul pro auto roku. Před dvěma lety získal stejné ocenění Opel Insignia. Chevrolet Volt se liší od svého dvojčete jen v detailech. 

Opel Ampera i Chevrolet Volt vznikají na společné lince ve Spojených státech. O jejich pohon se stará elektromotor, jemuž dodávají energii baterie. 

Jejich kapacita však stačí pouze na 40 až 80 kilometrů. Když baterie zahlásí nízkou kapacitu, naskočí malý benzinový motor, který akumulátory dobíjí.

Evropská anketa o auto roku je nejsledovanějším hlasováním svého druhu na starém kontinentu. Stojí za ní sedm předních evropských magazínů, jako jsou německý Stern nebo britský Autocar.

"Volíme auto, které ukazuje směr do budoucna, ale zároveň reprezentujeme hlas veřejnosti," uvedl na slavnostním vyhlášení v Ženevě Hakan Matson, švédský novinář předsedající letošní volbě.

Opel Ampera a Chevrolet Volt získali v hlasování nejvíce bodů od 59 novinářů z 23 evropských zemí. Na druhém místě skončil Volkswagen Up, sourozenec Škody Citigo.

Třetí příčka patří v hlasování žurnalistů novému Fordu Focus. Následují další finalisté Range Rover Evoque, Fiat Panda, Citroën DS5 a Toyota Yaris.

Loni získal evropský titul auto roku 2011 Volkswagen Polo.

(red)


Čtěte také:

Elektrický Chevrolet Volt bojuje s ohněmDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

2.3.2021 20:18:55
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku