Domů > Zprávy

Autobazary na internetu klamou zákazníky: lákají na nižší ceny


velikost textu:
     
29.srpna 2012 00:00
 

Spotřebitelský časopis dTest porovnal internetovou nabídku 10 velkých autobazarů. Zjistil, že matou zákazníky nízkými cenami.


(ilustrační) Renault
Velké autobazary si pohrávají se zákazníky 

Podle dTestu klamou autobazary spotřebitele, čímž porušují zákony. Jaká provinění u jednotlivých bazarů dTest zjistil?

Portály www.aaaauto.cz a m.aaaauto.cz

Web společnosti AAA AUTO doznal od poslední kontroly v červenci letošního roku drobných změn. (více o červencovém testu zde)

Zákazník se již v nabídce dozví, kolik stojí vůz bez úvěru, aniž by musel rozkliknout konkrétní nabídku. Samotné informace o úvěru jsou ale stále nedostačující a reklama odporuje zákonné úpravě. 

Na stránkách jsou dostupné i obchodní podmínky. Kdo se pozorně začte, najde odstavec 8.5, který odkazuje na ceník administrativních poplatků. Uzavřít smlouvu tak může přijít na dalších 2590 Kč při platbě v hotovosti a 4590 Kč pro koupi s leasingem nebo úvěrem, cena v nabídce tedy není konečná.

Mobilní verze webových stránek obsahuje v nabídce pouze ceny při využití úvěru, bez jakékoliv doplňkové informace. Rozkliknutím konkrétního vozu se zákazník dozví i cenu „před slevou“, ale že je sleva podmíněna úvěrem už nikoliv.

Portál www.skodovky.info

Na tomto webu se prodávají stejné vozy, které jsou v nabídce AAA AUTO, web ale neinformuje, kdo je prodejcem nebo kdo konkrétně úvěry zprostředkovává.

V nabídce vozů je opět jen cena s úvěrem a na stránce konkrétního vozu cena „se slevou“ a „po slevě“. Informace jsou nejednoznačné a zavádějící a nesplňují základní podmínky reklamy na spotřebitelský úvěr.

Portály www.autoesa.cz, m.autoesa.cz a www.skodovky.cz

Všechny tři weby prodávají vozy společnosti Autocentrum ESA a jejich nabídky jsou v podstatě stejné. Dělají tudíž i stejné chyby. Výpis aut láká na akční cenu a slevu s úvěrem u konkrétních nabídek se pak zákazník dozví, že v hotovosti zaplatí o desetitisíce více. Povinné informace o konkrétním úvěru opět chybí, to samé platí pro administrativní poplatky za uzavření smlouvy.

Mobilní web už informaci, že vůz lze za uvedenou cenu pořídit pouze s úvěrem neobsahuje vůbec.

Portál www.eurocars.cz

Ceny vozů na stránkách odpovídají reálným cenám, za které si lze vůz odvézt. Autobazar Eurocars s.r.o. zprostředkovává úvěry, inzeruje některé informace o jejich nákladech, ale ne všechny, které požaduje zákon.

www.nejlepsi-autopujcka.cz

U serveru zaměřeného na úvěry k financování aut bychom skutečnou cenu vozu opravdu hledali marně. Bohužel i o samotných úvěrech informuje web jen povrchně a v rozporu se zákonem.

www.trotina.cz

Autobazar Tronina Auto s.r.o. informuje pouze o cenách vozů financovaných přímou platbou a nabízí zprostředkování úvěru na žádost zákazníka. Úvěry na první pohled nepodbízí a nesděluje žádné údaje o jejich nákladech. Pokud by se mezi fotografiemi vozů neskrývala reklama na „historicky nejlevnější úvěry“ byly by stránky v pořádku. Takto chybí povinné údaje, ze kterých by bylo možné cenu úvěru ověřit.

(red)


Čtěte také:

Magazín dTest: Autobazar AAA vodí zákazníky za nos


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

5.10.2023 5:00:16
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku