reklama  
   
Domů > Spodní články

Zúžené dálniční pruhy jsou postrachem řidičů


velikost textu:
     
4.října 2009 16:55
 
Tři ze čtyř řidičů nemají rádi zúžený levý předjížděcí pruh na dálnici v místech, kde se silnice opravuje. Jízdní pruh tam bývá většinou široký jen dva metry a často jej zleva ohraničuje betonová zábrana. Předjíždění pomalého kamionu je na takovém místě pro většinu řidičů noční můrou.

ÖAMTC
Taková značka dovede řidiče na dálnici pořádně znervóznit 

„Mám strach, že se do zúženého pruhu s autem nevejdu. Proto předjíždím na takovém místě jen výjimečně. A spíše jen osobní auto než nákladní,“ říká Zuzana Kreibichová, která často cestuje po dálnici mezi Prahou a severní Moravou.

Na obavy řidičů z předjíždění v úzkých dálničních pruzích upozornila německá společnost Dekra. Z jejího průzkumu mezi 1700 respondenty dále vyplynulo, že stavební zásahy na dálnicích dokážou za volantem pořádně vynervovat hlavně ženy a mladé lidi ve věku do 25 let.

Pro 41 procent dotázaných představuje jízda zúženými pruhy opravdové nebezpečí. Každý šestý řidič pak přiznal, že má v takové situaci strach.

Mnozí by také uvítali nižší rychlosti. 61 procent účastníků průzkumu považuje rychlost aut v místě stavebních úprav za příliš vysokou. „Také mám pocit, že se tam jezdí až moc rychle,“ uvádí Zuzana Kreibichová.

Největší obavy však směřují k předjížděním pruhům. 78 procent německých řidičů uvedlo, že je považuje za příliš úzké. 65 procent dotázaných přiznalo, že při předjíždění kamionu často pociťují nepříjemný pocit v žaludku spojený s obavami, jestli bez problémů místem projedou.

A proto tolik nepřekvapí, že 42 procent šoférů raději ani do levého pruhu na dálničních stavbách nezajíždí. Mezi ženami jde dokonce o celou polovinu. 28 procent respondentů si myslí, že nejsou místa u dálničních omezení bezpečně vyřešená.

Častěji jsou o tom přesvědčeny ženy a mladí řidiči. „Mám hlavně fobii z betonových zátarasů stojících hned vedle vozovky,“ přiznává Zuzana Kreibichová.

Firma Dekra sbírala názory mezi svými zákazníky, kteří přijeli s autem na technickou prohlídku.

(buč)Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

23.4.2021 14:02:01
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku