reklama  
   
Domů > Spodní články

Zahraniční média chválí Superb Combi. Auto pro tucet Švejků, píší v Rakousku


velikost textu:
     
26.října 2009 00:07
 
Má tak velký kufr, že si do něj lehne snad tucet Švejků, nebo pojme několik sudů plzeňského, napsal na adresu mladoboleslavské novinky internetový portál rakouského deníku Der Standard. Zahraniční média zaplavují až na výjimky Škodu Superb Combi velkou chválou. A neváhají ji porovnávat s takovými borci mezi největšími kombíky, jako jsou Volkswagen Passat, Audi A6 a Mercedes třídy E.

Škoda Auto
Nová škodovka patří k největším a nejprostornějším kombíkům na trhu 


 

Nová Škoda Superb se právě začíná prodávat za cenu od 590 tisíc korun. Základní variantu pohání benzinový motor 1.4 TSI s výkonem 92 kW. Naopak nejdražší verze největšího kombíku značky Škoda přijde na 1 072 000 korun. Jeho šestiválcový motor s objemem 3,6 litru má výkon 191 kW a pohání všechna kola.

Velké kombi je novinkou v nabídce Škodovky. Jak se na něj dívají v zahraničí? AutemBezpečně.cz přináší názory redakcí z Rakouska, Německa, Švýcarska a Slovenska.

Der Standard (Rakousko): „Vedle Mercedesu třídy E a Opelu Insignia Sport Tourer je Superb Combi nejdůležitější novinkou mezi velkými kombíky současnosti.“ Rakouský deník si všímá noblesního interiéru a férové ceny. Redakce se zamýšlí nad tím, jestli se škodovácké novinky příliš nezalekli ve Volkswagenu a nepřikázali alespoň zadní partii udělat tak, aby nebyla zrovna krásná.

„S délkou 4,84 metru se zařadí přesně mezi kombíky Volkswagen Passat a Audi A6…Díky objemu kufru 633 litrů je však lídrem tohoto tria v porovnání zavazadlových prostorů. Při sklopených sedadlech by si do něj lehlo snad tucet Švejků, nebo se tam dá postavit několik sudů s plzeňským či budějovickým pivem.“

SME (Slovensko): „Zatímco design superbu je na poměry Škody spíše extravagantní, kombi sází na klasiku. I proto si troufáme tipnout, že bude v boji o zákazníka tahat za kratší konec,“ zní hodnocení novinky ve slovenském deníku.

Focus (Německo): „Český passat za výhodnou cenu,“ napsala v titulku on-line verze německého zpravodajského magazínu Focus. „Škodě se podařil mistrovský kousek. Nový superb nabízí více místa než konkurenti, je přitom levnější. A doporučit lze i základní motor.“

Blick (Švýcarsko): „Dojem z kvality a použité materiály nového kombíku Škoda se pohybují na úrovni koncernové sestry Audi,“ píše server švýcarského deníku.

Die Welt (Německo): „Škoda táhne do boje kombíků proti Mercedesu,“ napsal na adresu superbu portál německého deníku Die Welt. Zároveň přichází s informací, že Škoda usilovala o výrobu velkého kombi osm let. Dříve se jí tento nápad prosadit nepodařilo. „A nyní je tady a přichází právě ve chvíli, kdy se představuje nový Mercedes E model T. Náhoda? To sotva. Protože obě auta mají mnoho společného. Pouze v ceně je rozdíl obrovský.“

(buč)Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

23.4.2021 14:34:42
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku