reklama  
   
Domů > Spodní články

Na detroitském autosalonu jsou k vidění elektrické fordy, hybridní toyoty a levný passat


velikost textu:
     
11.ledna 2011 00:00
 
Včera začal v Detroitu první velký světový autosalon nového roku, který se nese v duchu moderních technologií - snad každá automobilka přivezla na severoamerickou výstavu ukázat své nové modely s hybridními nebo čistě elektrickými pohony. A Evropané si mohou zase jen zoufat, že jsou auta v USA o tolik levnější než na starém kontinentu.

Mercedes
Supersporty na elektřinu se stávají realitou, od roku 2013 začne Mercedes vyrábět model SLS AMG E Cell 

 

V tuzemsku dobře známý Volkswagen Passat je evropský hitem, ale Američany nikdy neuchvátil. To se má nyní změnit. Zatímco do českých, německých či francouzských showroomů německého koncernu právě přijíždí nový passat, v Detroitu se poprvé představuje jeho ryze americká verze.

Je o deset centimetrů delší než evropská předloha, a do délky tak překonává i Škodu Superb. Americký passat má trojici motorů - dvoulitrový čtyřválcový turbodiesel a benzinový pěti- a šestiválec.

Základní cena většího a silnějšího passatu pro Spojené státy je 20 tisíc dolarů, to je asi 380 tisíc korun. V českých prodejnách nabízejí nejlevnější passaty s cenovkou 577 tisíc korun.

Americký Volkswagen Passat je dlouhý 4,87 metru, o jeho výrobu se postará nová americká továrna německé značky ve státe Tennessee 

 

Na detroitské výstavě jsou stejně jako loni velkým tématem hybridní a čistě elektrická auta. Více a více těchto nově poháněných aut už dostává sériovou podobu nebo se jí velmi přibližuje.

Například také v Česku populární rodinné minivany Ford C-Max se ve svém nové prodloužené verzi Grand představují v Detroitu s hybridním pohonem, jehož baterie lze dobíjet přímo ze zásuvky. V prodeji se novinka objeví za dva roky, tvrdí Ford.

Pokud budou baterie hybridního modelu C-Max dostatečně nabité, pojede až do rychlosti 75 km/h čistě na elektřinu, po překonání této hranice naskočí benzinový motor.

Toyota Prius V přidává na velikosti a vnitřním prostoru, od svého menšího vzoru přebírá hybridní pohon 

 

Také Toyota, která je se svým modelem Prius průkopníkem mezi hybridy, přivezla do Detroitu důležitou novinku. Prius dostane sourozence s označením V, který opouští přísně aerodynamické tvary a svým designem se blíží velkoprostorovým vozům.

V roce 2013 se k čistě elektrické konkurenci přidá Mercedes se supersportovním modelem SLS AMG. V Detroitu se představil v ostře žluté barvě.

(buč)

Hyundai Veloster míří do sériové výroby s trojicí dveří. Ačkoliv to není na první pohled patrné, na straně spolujezdce jsou i zadní dveře, které u řidiče chybí.  

Ford na svém domácím autosalonu ukázal řadu elektrických a hybridních modelů, ale také studii Vertrek, která ukazuje další vývoj modelu Kuga 

 

Čtěte také:  

Srovnání elektromobilu s běžným autem: co je stejné, a co je úplně jinak?

Autem roku 2011 je elektrický Nissan Leaf, v Česku bude až za dva roky Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

9.12.2019 21:43:52
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku