reklama  
   
Domů > Spodní články

Obytné auto budoucnosti po zaparkování vyroste do výšky


velikost textu:
     
12.července 2011 00:01
 

Švýcarské designérské studio Nau popustilo uzdu fantazii a navrhlo obytné auto pro příští generace. Nejenže vypadá zvláštně, ale navíc po příjezdu do kempu zdvojnásobí svou výšku.


Nau
Futuristické obytné auto Ecco na první pohled neprozrazuje, že má na palubě pět postelí 


Bez pochyb se toto auto vymyká současným obytným vozům. Není ani bílé, nemá tmavá okénka a ani uvnitř nejsou k vidění obvyklé dřevěné obklady.

Díky velkým bočním kulatým oknům se podobá přerostlé lupě. Když chce posádka nastoupit nebo opustit palubu, zvedne se celá boční část vzhůru.

Až pět lidí najde ubytování ve studii jménem Ecco od curyšského studia Nau. Spí se v horním patře. Dole je místo k sezení, toaleta a patrně také další zázemí. 

O kuchyňce, která je obvyklou výbavou obytných vozů, designérské studio z alpské země nehovoří.

Ecco v ubytovací poloze. Velká kola obepínají kruhová boční okna.


Gentleman na obrázcích vypadá majetně a patrně vyhledává jen kempy v blízkosti restaurací s patřičným počtem michelinských hvězdiček. Od grilované flákoty nebo šťavnatého vuřtu z kempového táboráku by si mohl umazat svůj světlý oblek.

Při jízdě využívá Ecco své aerodynamické tvary. A když se zastaví, přední část se vzpřímí a roztáhne jako harmonika.

Tomuto hudebnímu nástroji se podobá také díky membráně, která tvoří zadní část futuristického obytného auta.

Základní proporce auta pro dovolenou nejdříve v roce 2068 se opravdu podobají malému obytnému autu. Tvůrci ze švýcarského studia si za předlohu vzali ikonu mezi vozy pro cestovatele – Volkswagen Transporter.

Oproti němu je Ecco o pár decimetrů kratší, na délku měří 4,62 m. Naopak hodně nabralo do šířky a je v tomto směru s 2,55 m dost baculaté.

Solární panely na střeše pomáhají s výrobou elektřiny


Karoserie obytného auta budoucnosti vznikla z hliníku a sází na to, že až se dostane na silnice, po naftě a benzinu už nebude ani vidu ani slechu.

Proto dnešním pohledem nepřekvapí, že jezdí výhradně na elektřinu. K té si pomůže vlastní výrobou s pomocí fotovoltatických článků umístěných na střeše. A zbytek zajistí prodlužovačka připojená do zásuvky, která „napumpuje“ baterie.

(buč)


Čtěte také:

Renault R-Space ukazuje rodinný minivan v jiném světle

Auto a dům: symbióza začíná, elektromobil pohání myčku i televizi


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

23.4.2021 14:19:53
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku