reklama  
   
Domů > Bezpečné auto

Jak správně koupit helmu na motorku nebo na skútr

3.května 2011 00:01
ÖAMTC
Špatně zvolená helma dovede znepříjemnit jízdu na motorce. Buď tlačí, nebo je naopak příliš velká, v nejhorším případě není moc vidět ven. Při koupi helmy se vyplatí držet osvědčených zásad.
 
celý článek
 

Test helem pro motocyklisty: zvítězila nejdražší, levné však nepropadly

2.května 2011 00:01
ÖAMTC
Test rakouského autoklubu ÖAMTC se zaměřil na deset motocyklistických helem s výklopnou nebo odnímatelnou bradovou částí. Díky ní se integrální přilba během chvilky promění na otevřenou helmu vhodnou pro jezdce na městských skútrech.
 
celý článek
 

Kde se naučit bezpečnému řízení? Za polárním kruhem v Laponsku

18.dubna 2011 00:01
Petr Buček a Snow Rally Rings
Finů je pět milionů, ale závodníky z této severské země najdete ve formuli 1 i při mistrovství světa v rallye. Většinu roku jezdí na sněhu, a tak se naučili auta výborně ovládat. Navíc je to hodně baví.
 
celý článek
 

Přehazováním pneumatik mezi sebou se vzorek opotřebí rovnoměrně, má to ale svá pravidla i omezení

14.března 2011 00:01
GTÜ
S nástupem teplejšího počasí se motoristé pomalu mohou chystat na přezutí. Ti důslednější mají uskladněné letní pneumatiky označené, aby je mohli na autě mezi sebou proházet. Ale jak vlastně? Přední za zadní? Pravou za levou? Křížem? Nebo raději letní namontovat na stejnou stranu vozu, kterou před zimou opustily?
 
celý článek
 

Vhodná doba na nové pneumatiky – po čtyřech, šesti, deseti letech provozu?

19.ledna 2011 00:01
Goodyear Dunlop, Fulda
Odpovědný motorista kontroluje tlak v pláštích svého auta aspoň dvakrát za měsíc, čas od času i hloubku vzorku. Od pohledu jsou v pořádku a dezén je ještě v normě, ale už si ani nemůže vzpomenout, jak dlouho pneumatiky vlastně má. Nabízí se pak otázky, kolik let je možné s klidným svědomím pneumatiky používat, zdá má na životnost gumy vliv oprava po defektu a co její stav nejvíce ovlivňuje.
 
celý článek
 

Crash test elektroauta potvrdil jeho bezpečí, nehrozí ani poranění proudem

18.ledna 2011 00:01
ADAC
Auto na elektřinu má na palubě vysoké napětí 330 voltů a rozměrné velmi těžké baterie. Že i přesto jsou elektromobily stejně bezpečné jako dnes běžná auta na benzin či naftu, dokázal crash test, který zrežírovaly evropské autokluby.
 
celý článek
 

Rodiče si stěžují, že pásy jejich auta jsou krátké a nezapnou dětskou sedačku. Co s tím?

14.ledna 2011 00:01
Cybex
Rodiče v dobrém úmyslu pro potomky pořídí to nejlepší z bezpečnostního vybavení do auta, co je na trhu. A nemusí si uvědomit, že například moderní bezpečná autosedačka se skvělými výsledky v testech a všemožnými doporučeními nemusí být vhodná právě pro jejich auto. Někteří rodiče například zjistí, že pásy jejich auta jsou pro sedačku krátké. Pozdějšímu rozčarování ze špatného výběru autosedačky lze předejít jediným způsobem – v autě ji ještě před nákupem řádně vyzkoušet, potomka do ní posadit a ověřit si, že si sedačka rozumí jak s dítětem, tak s autem.
 
celý článek
 

Převratný systém chránící chodce má své mouchy: je pomalý a špatně vidí

19.listopadu 2010 00:00
ADAC
Volvo sklízí po světě pochvalu za nový bezpečnostní systém, který sám rozpozná chodce přecházejícího silnici. Pokud řidič nereaguje a auto se k němu příliš přiblíží, začne automaticky brzdit. Test německého autoklubu ADAC ale ukázal, že systém zatím provázejí porodní bolesti - je pomalý a nereaguje na chodce, kteří se náhle objeví před autem. Jakmile začne pršet nebo se setmí, jeho účinek je v koncích.
 
celý článek
 

Auta zavolají pomoc při infarktu za volantem

11.listopadu 2010 00:02
BMW
Na silnicích to není tak výjimečný jev – auto na přehledném úseku zčistajasna odbočí, v lepším případě se bokem zastaví o svodidla. Za volantem zhroucená postava v bezvědomí, nebo ho právě ztrácí… Infarkt za volantem. Pokud postižený motorista jede sám, je odkázaný na pomoc řidičů aut jedoucích kolem. Nové zařízení, na jehož vývoji se podílí automobilka BMW, umí kolaps řidiče samo vycítit, auto bezpečně zastavit a přivolat pomoc.
 
celý článek
 

Parkovací kamery, nedávno luxusní zboží, se stávají běžnou bezpečnostní pomůckou

3.listopadu 2010 00:01
Martin Urban
Zaparkovat do dlouhé řady odstavených aut nebo v hustě obsazené garáži nákupního centra vyžaduje cvik a velkou obezřetnost. Motorista si může vykroutit krk, „na zrcátka“ každý parkovat neumí. Navíc hrozí nebezpečí, že cestu zkříží člověk s nákupním vozíkem, nedejbože dítě. Pak pomůže parkovací kamera, dříve vymoženost pouze drahých aut, dnes prakitcká věc, která významně napomáhá bezpečnému popojíždění po parkovišti.
 
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11... > >|
 

25.10.2021 19:19:38
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku