reklama  
   
Domů > Bezpečné auto

Airbagy ve starších nehavarovaných autech nepotřebují měnit za nové

26.října 2010 00:01
Euro NCAP
Majitelé letitých, ale technicky bezproblémových aut by si mohli dělat hlavu s varováním ohledně prošlé lhůty airbagů. Pro klid duše je samozřejmě nejlepší svěřit jejich kontrolu odbornému autoservisu, ale výměna airbagů za nové ve většině případů nebude nutná. Navzdory původním odhadům výrobců, že se budou muset vyměnit po deseti letech provozu auta.
 
celý článek
 

Deset nových technologií oceněných Euro NCAP, které vás v autě ochrání

8.října 2010 00:01
Opel
Organizace Euro NCAP je pověstná svými stále se zpřísňujícími se crash testy aut. U simulovaných havárií ale její osvěta bezpečných aut nekončí. Zaměřuje se i na aktivní schopnosti aut, nakolik dokážou přispět k tomu, aby k nehodě vůbec nedošlo. Anebo když už k ní dojde, jestli auto umí přivolat pomoc. Od letošního roku oceňuje nové technologie, které výrazně napomáhají bezpečné jízdě a bezpečí posádky, cenou Euro NCAP Advanced. Zatím jsou tyto hlídače pruhu, systémy pro automatické přivolání pomoci nebo brzdící vozidlo bez přičinění řidiče v autech vzácností, ale za pár let budou běžnou výbavou. Ceny Euro NCAP vyhlásilo na právě probíhajícím autosalonu v Paříži.
 
celý článek
 

Jednoduchá karta má zachránit tisíce životů

29.září 2010 00:00
ÖAMTC
Auta jsou stále bezpečnější, lépe odolávají nárazům a posádka je chráněna početnějšími polštáři airbagů. Záchranáři přijíždějící k nehodám však narážejí na nečekaný problém: čím dál pevnější karoserie u nejnovějších aut jsou pro ně větším oříškem než u starších vozů, stříhání vyztužené karoserie speciálními nůžkami se prodlužuje. Navíc hrozí, že špatně vedený řez může narušit plynový generátor airbagů a dojde k ohrožení hasičů i posádky uvězněné v autě.
 
celý článek
 

Airbagy nového Fordu Focus se přizpůsobí mírám pasažérů

21.září 2010 00:03
Ford
Technologie nových airbagů, které vyvinula automobilka Ford, dokáže „přečíst“, jakou posádku auto právě veze. Přesně odhadne, jestli je řidič či spolujezdec vysoký nebo malý, tlustý nebo hubený. A během zlomku vteřiny nadávkuje do airbagu tolik vzduchu a pod takovým tlakem, aby poskytl ideální oporu právě tomu pasažérovi, kterého má chránit. Tyto chytré airbagy se objeví v roce 2012 v nových Fordech Focus.
 
celý článek
 

Rány jako z děla - yeti narazil do superbu a vedle bouchaly airbagy

8.září 2010 00:00
Petr Buček
Nehody provází velký hluk. O tom není pochyb, ale hluk ze střetu dvou aut překvapí i otrlé. Škodovka včera uskutečnila crash test, při kterém vyslala yetiho v devadesátikilometrové rychlosti do čelního střetu se stojícím superbem. Prásk, rána jako z děla, během dvou desetin vteřiny je po všem, auta se odrážejí od sebe. Za chvíli pár desítek metrů odtud bouchá jeden airbag v superbu za druhým. Opět jde o útok na ušní bubínky.
 
celý článek
 

Nissany na parkovišti neohrozí chodce – když si jich nevšimne řidič, auto ano

6.srpna 2010 00:02
Nissan
Zbytečným nehodám, které se stávají například na přeplněných parkovištích u supermarketů, by u Nissanu chtěli začít do dvou let předcházet. Automobilka vyvíjí systém, který při zajíždění mezi auta nebo vyjíždění z řady vozidel řidiče varuje před případným chodcem, který se mu dostane v nejbližší vteřině do cesty. Pokud řidič zrovna nesleduje obrazovku, kde je člověk zachycený kamerami vidět, hlasitým bzučením systém na hrozící střet upozorní.
 
celý článek
 

Kvůli snížení spotřeby auta shazují kila – jsou pak ještě bezpečná?

21.června 2010 00:01
Mazda
Vývoj aut s hybridním pohonem a elektromobilů nestačí na to, aby se automobilky holedbaly ohledem k životnímu prostředí. Proto musí kultivovat i svá běžná auta, která by měla být lehčí a úspornější. Shazovat kila musí i ti nejmenší v nabídce automobilek. Mistři ve stříhání na kabátky malých aut jsou Japonci. A jelikož se od malých vozů očekává co nejnižší spotřeba, osekávají z nich výrobci, co se dá, a dělají z nich muší váhy. Použití nových materiálů by pak mělo zajistit stejnou míru bezpečí jako u větších a těžších aut.
 
celý článek
 

SUV si v crash testech často nevedou nejlépe

7.června 2010 00:03
Euro NCAP
Nejčerstvějšími nárazovými zkouškami Euro NCAP prošly tři auta – dvě získala plný počet pěti hvězdiček, jedno o hvězdu méně. Jako méně bezpečný se projevil vůz SUV, tedy se stavbou terénního automobilu, ale určený primárně na silnice. Ač se poslední dobou tato kategorie v testech bezpečnosti zlepšuje, celkově má co dohánět.
 
celý článek
 

Chystané změny na rok 2011: lékárnička, řidičák, reflexní vesta

6.května 2010 00:01
Štěpař-Delta
Přinejmenším doplnit lékárničku v autě si musí motoristé nejpozději koncem letošního roku, anebo koupit novou. Stovky tisíc motoristů čeká také výměna řidičského průkazu, s obstaráním nového dokladu není radno otálet. Zapomenout řidiči nesmí ani na reflexní vestu, která bude od ledna povinnou výbavou všech aut.
 
celý článek
 

Virtuální krajnice promítnutá na čelní sklo napomůže bezpečné jízdě za mlhy

24.března 2010 00:02
General Motors
Automobilka General Motors rozvíjí svůj vynález displeje promítnutého na čelní sklo. Jeho nejnovější verze z něj učinila obrazovku, na kterou za špatné viditelnosti vykreslí před řidičovy oči nečitelnou krajnici vozovky, vytáhne z mlhy značku s maximální povolenou rychlostí či upozorní na lidi nebo zvěř v blízkém okolí.
 
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11... > >|
 

25.10.2021 18:59:13
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku