reklama  
   
Domů > Bezpečné auto

Díky vadnému plynovému pedálu Toyoty budou auta bezpečnější

16.března 2010 00:03
Mazda
Japonské automobilky mají obavu, aby je náhodou nepotkal stejný osud jako Toyotu, která musela nechat v minulých měsících upravit na osm milionů svých vozů. Nehodlají dopustit, aby tak banální, ovšem nebezpečná závada jako zaseknutý plynový pedál hnaly auto kupředu, přestože řidič chce zastavit.
 
celý článek
 

Test potvrdil, že chytré tempomaty s radarem předcházejí nehodám

15.března 2010 00:01
Volkswagen
V prodeji jsou auta s adaptivními tempomaty neboli radary, které sledují odstupy mezi auty a takto vybavený vůz zabrzdí, když se nebezpečně přiblíží k vozu před ním. Německý autoklub ADAC porovnal radarové systémy v šesti autech různých značek a za vítěze vyhlásil Volvo XC60.
 
celý článek
 

Získat pět hvězd v crash testu Euro NCAP je nyní těžší

9.března 2010 00:03
Euro NCAP
Automobilky se musí od letošního roku více snažit, aby se svými novými modely dosáhly na plný počet hvězdiček hodnocení bezpečnosti podle měřítek Euro NCAP. Z aut testovaných počátkem roku 2010 se pěticí hvězd ověnčila jen rodinná Toyota Verso. Další ryze rodinný vůz Kia Venga si vydobyla čtyři hvězdy, ale ani toto skóre nebylo samozřejmé.
 
celý článek
 

Volvo zabrzdí samo od sebe před chodcem

8.března 2010 00:01
Volvo
Švédská značka přichází v novém Volvu S60 se systémem, který rozpozná chodce na silnici a auto sám zastaví. Bezpečné radary a kamery zabraňující tragickým srážkám by se mohly rozšířit do všech nových aut – jak se to v posledních letech povedlo airbagům, ABS nebo ESP.
 
celý článek
 

Sedák pro větší děti by se měl použít jen výjimečně

18.února 2010 00:01
ADAC
Jednoduchý sedák za pár stovek ze supermarketu nebo jiného obchodu nezajistí dítě v autě tak dobře jako sedačka s bočních ochranou sahající až k hlavě dítěte. Při výběru mezi sedačkami pro děti od 15 do 36 kilogramů je proto lepší si připlatit a zvolit takovou, která dokázala své kvality v nezávislých crash testech. Sedačku této třídy lze koupit za částky od 2500 korun.
 
celý článek
 

Otazníky kolem elektromobilů – budou stejně bezpečné jako dnešní auta?

17.února 2010 00:02
Petr Buček
Zabezpečení aut na elektřinu v případě nehody nedává spát inženýrům automobilek, které na pohon budoucnosti sázejí. Nejen u Volva jsou v současné době na pořadu dne odpovědi na otázky, jaký typ baterií je nejbezpečnější, kde je v autě vozit a co se s nimi a s dalšími částmi elektrického pohonu stane v případě nehody.
 
celý článek
 

Pět nejbezpečnějších aut roku 2009 podle Euro NCAP

2.února 2010 00:01
Volkswagen
Organizace Euro NCAP vyhlásila pětici nejbezpečnějších aut loňského roku. Mezi vozy s nejvyšším skóre v crash testech, při kterých se zkoumala ochrana dospělé posádky, dětí, chodců a kvalita bezpečnostních systémů, až na jednu výjimku nejsou luxusní limuzíny. Naopak excelují auta nižší střední třídy, hybridy a také jedno překvapení z kategorie malých vozů.
 
celý článek
 

Test stěračů: Za kvalitu se platí, moderní bezraménkové porážejí klasiku

21.ledna 2010 00:06
ÖAMTC
Ve srovnávacím testu 10 sad stěračů zvítězily stírací lišty Bosch Aerotwin, které patří mezi bezraménkové přezdívané „aero“. Autokluby Německa a Rakouska zjistily, že se vyplatí koupit značkové a tudíž i dražší výrobky pro správné čištění předního skla automobilu. Ve srovnání moderních ohebných stěračů s klasickými raménkovými měla navrch nová technika.
 
celý článek
 

Vlak na dálnici - vítejte v budoucnosti

12.ledna 2010 00:02
Volkswagen
Už napřesrok se bude ve třech zemích starého kontinentu zkoušet v praxi projekt Sartre. Při delších cestách po dálnici umožní řidiči připojit se ke skupině aut jedoucích stejným směrem a svěřit ovládání auta tomu, kdo celou kolonu vede. Kdo jede v tak zvaném silničním vlaku, ušetří pětinu paliva a během společné jízdy může pracovat či relaxovat, než se rozhodne odpojit a jet si opět svou cestou.
 
celý článek
 

Ledabyle připevněný vánoční stromek spadne ze střechy a ohrozí okolí

10.prosince 2009 00:05
ADAC
Pokud vezete vánoční stromeček na střeše auta, měli byste jej upevnit nejlépe textilními upínacími pásy. Naopak zcela nevhodné jsou elastické popruhy známé také pod názvem gumicuky. Tyto napínací šňůry symbol Vánoc na střeše neudrží ani při havárii, ani během kritického manévru s autem.
 
celý článek
 
|< < ...2|3|4|5|6|7|8|9|10|11 > >|
 

28.11.2021 6:23:59
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku