Domů > Zprávy

Mondeo bude díky nové přídi připomínat auta Aston Martin


velikost textu:
     
12.září 2012 00:00
 

Ford Mondeo dostane atraktivnější tvary, tříválcový motor s objemem pouze 1,0 litru a také nafukovací bezpečnostní pásy.


Ford
Mřížka chladiče je hodně podobná vozům Aston Martin 


Mondeo vstoupí do roku 2013 s novou přídí s velkým "grilem". Mřížka chladiče ve spojení s celkovou siluetou vozu bude připomínat sportovní vozy Aston Martin.

Nejdříve se v prodeji objeví pětidveřový liftback s novou tváří. Později během příštího roku nemine modernizace také kombíka a čtyřdveřový sedan.

Sedan bude nabízen i v hybridní verzi. Vedle dvoulitrového benzinového motoru (185 koní) se pod kapotou objeví také elektromotor (48 koní). Jeho baterie bude možné dobíjet přímo ze zásuvky a na plné nabití zvládnou trasu dlouhou až 160 kilometrů. 

Nové mondeo jako liftback a kombík


Větší mumraj než hybrid však patrně vyvolá benzinový litrový motor pro Ford Mondeo - vůz střední třídy. Má jen tři válce, ale díky turbu dosahuje výkonu 120 koní. 

Zájemci o mondeo s pohonem všech kol se konečně dočkají. Ford nabídne tuto "horskou" variantu spolu s dieselovými motory. 

Na zadních sedadlech se objeví nafukovací bezpečnostní pásy. Mají zvýšit bezpečnost cestujících sedících vzadu, kterým automobilky nevěnovaly v posledních letech moc pozornosti (více o bezpečnosti na předních a zadních sedadlech čtěte zde).

(red)

Nové mondeo má být podle Fordu nejluxusnější ve své historii


Čtěte také:

Nový Ford Mondeo se už chystá do Evropy. Nejdřív má ale americkou premiéru


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

29.5.2023 18:36:44
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku