Domů > Zprávy

Bazary WeltAuto mají už 46 poboček, zaměřují se na mladé ojetiny a nabízejí novou záruku


velikost textu:
     
14.února 2014 00:00
 

Novinkou je kvarteto různých garancí, které platí i po skončení tovární záruky.


Das WeltAuto
Bazary Das WeltAuto jsou nejčastěji spojené s dealerstvím nových vozů Volkswagen  

Stále častěji se prý na telefonní infolinku autobazarů Das WeltAuto dovolají zákazníci, které zajímá, jakou záruku k ojetému autu dostanou. Síť bazarů proto nově nabídne několik stupňů garance i pro auta, kterým tovární záruka vypršela.

Bazary WeltAuto slouží koncernu Volkswagen k prodeji předváděcích vozů, ale i aut, které dealeři vykoupili na protiúčet. K mání jsou především vozy značek Škoda, Volkswagen, Seat a Audi.  

Na rozdíl od konkurenčních korejských značek, které mají záruku pěti- až sedmiletou, nabízí koncern Volkswagen u vozů svých značek pouze dvouletou garanci.

U nového vozu si je možné záruku prodloužit za příplatek. WeltAuto tuto možnost nabízí také při koupi ojetiny.

A uvádí příklady: Zájemce o tři a půl roku starý Volkswagen Golf s 50 tisíci najetými kilometry dostává nabídku na koupi roční záruky. 

Stojí 6999 korun a pokrývá náklady na opravu nebo výměnu 14 konstrukčních celků: motoru, převodovky, rozvodovky, hnacích hřídelů, řízení, brzdové soustavy, palivového systému, elektrické soustavy, komfortních elektronických systémů, klimatizace, chladicí soustavy, bezpečnostních systémů, výfukové soustavy a pohonu na plyn, jedná-li se o originální systém přímo od výrobce.  

Záruku je možné koupit i k vozům starým nanejvýš sedm let a s maximálně 200 tisíci kilometry na počítadle. Průměrná cena záruky se pohybuje okolo pěti tisíc korun. U vozů starších než pět let však pokrývá jen závady na motoru, převodovce a rozvodovce.

Podle Romana Filipa ze společnosti Porsche Česká republika, která se stará v tuzemsku o síť bazarů Das WeltAuto, se v posledních letech mění návyky kupců ojetých aut.

"Neplatí už, že by lidé kupovali ojetiny hlavně na jaře. Auta se prodávají po celý rok. Lidé si nyní počkají na kvalitní vůz, méně podléhají emocím a jejich výběr je pozornější. Nekoupí zkrátka první auto, které uvidí," říká Roman Filip.

Das WeltAuto má nyní po Česku 46 poboček, deset z nich se nachází v Praze. Měsíčně se prostřednictvím této sítě prodá 1200 aut, jejich průměrná cena je 332 480 korun.

(buč)


Čtěte také:

Oklamat počítadlo kilometrů je snadné. Vinu nesou také automobilky


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

5.10.2023 4:23:02
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku